Trwa ładowanie...

Zwiedził wszystkie kraje świata. Zobacz, które poleca

Gunnar Garfors to jedna z niewielu osób na świecie, która może powiedzieć, że była wszędzie. Odwiedził wszystkie kraje świata, więc powinien wiedzieć, gdzie jest najlepsze miejsce na wakacje. Dlatego stworzył idealny jego zdaniem plan podróży, z którego każdy powinien skorzystać. Sprawdziliśmy, co wybrał.

Zwiedził wszystkie kraje świata. Zobacz, które polecaŹródło: garfors.com
d316ca2
d316ca2

Ten norweski podróżnik w 2013 roku stał się najmłodszym człowiekiem, który odwiedził wszystkie kraje świata. Miał wtedy niespełna 38 lat. Po tym wyczynie wielokrotnie był pytany o swoje ulubione miejsca. W końcu stworzył listę państw, które jego zdaniem każdy powinien odwiedzić.

Jako patriota stawia oczywiście na Norwegię. Na liście są także: Nowa Zelandia, Urugwaj, Dominikana, Wietnam, Sierra Leone i Nikaragua. Ale to nie wszystko.

Adelia Television
Źródło: Adelia Television

Jego zdaniem Rumunia, a konkretnie Transylwania, to doskonałe miejsce dla miłośników zwiedzania klimatycznych zamków. Powaliły go także szalone imprezy w Bukareszcie i dobre piwo.

d316ca2

Wybrzeże, lemury i baobaby to rzeczy, które zachwyciły go na Madagaskarze i właśnie dlatego uważa, że każdy powinien zobaczyć je na własne oczy.

garfors.com
Źródło: garfors.com

Na kolana powaliła go także Islandia. Do odwiedzenia tej wyspy na Atlantyku zachęca ze względu na dziką przyrodę, gorące źródła i zachwycające krajobrazy.

garfors.com
Źródło: garfors.com

Dobra wódka, niskie ceny, piękne kobiety i gościnni ludzie. Nie o Polsce, a o Kirgistanie Norweg wypowiada się w ten sposób. Ten kraj odwiedził z bratem i obydwoje doskonale wspominają tamtejsze długie biesiady i piękne widoki.

garfors.com
Źródło: garfors.com

Ale jeśli mamy być dociekliwi to na liście Gunnara dopatrzymy się polskiego akcentu. Podróżnik poleca archipelag wysp Kiribati. A przecież Poland to jedna z czterech zamieszkałych osad na wyspie Kiritimati (Wyspie Bożego Narodzenia) w Kiribati. Wioska została tak nazwana dla uczczenia Polaka Stanisława Pełczyńskiego, który pracował na amerykańskim statku przewożącym koprę (wysuszony miąższ orzechów palmy kokosowej). Mężczyzna trafił na wyspę, gdy jej mieszkańcy mieli problemy z nawadnianiem plantacji palmowych. Pomógł im rozwiązać problem, a na jego cześć osadę nazwano Poland. Zbudowano w niej kościół pod wezwaniem św. Stanisława, a zatokę w lagunie nazwano Zatoką Świętego Stanisława.

garfors.com
Źródło: garfors.com
d316ca2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d316ca2