Trwa ładowanie...

Górskie szlaki, na których nie zginiesz w tłumie

Górskie szlaki, na których nie zginiesz w tłumie, to propozycja dla osób ceniących sobie przestrzeń i spokój. Choć miejsca te nie są oblegane tak jak inne popularne szlaki, warto na górską wędrówkę wybrać się właśnie tam. Sprawdź nasze propozycje mniej znanych tras.

Górskie szlaki, na których nie zginiesz w tłumieŹródło: Shutterstock.com
d44tlsk
d44tlsk

Dolina Małej Łąki

Na górską wędrówkę polecamy szlaki biegnące przez Dolinę Małej Łąki. Wspaniałe widoki z Wielkiej Polany Małołąckiej, mały ruch turystyczny oraz możliwość dojścia szlakiem na Giewont i Czerwone Wierchy to główne zalety tego miejsca. Przez Dolinę Małej Łąki prowadzą trzy szlaki turystyczne: czarny szlak - Ścieżka nad Reglami z Polany Strążyskiej do Doliny Kościeliskiej, żółty szlak - Gronik - Kopa Kondracka, niebieski szlak - Ścieżką nad Reglami - Małołączniak. To jedyna dolina, która w całości została wyżłobiona w skałach osadowych, znajduje się tu również spora ilość jaskiń, wśród nich najdłuższa i najgłębsza jaskinia w Tatrach - Jaskinia Wielka Śnieżna.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Góry Stołowe

Niesamowite Góry Skalne to z pewnością główna atrakcja Parku Stołowego Gór Stołowych. Łączna długość pieszych szlaków turystycznych w parku wynosi około 100 km. Podczas wędrówki warto zwrócić uwagę na: skalne miasto na Szczelińcu Wielkim, skalne labirynty Błędnych Skał w masywie Skalniaka, Skalne Grzyby i Radkowskie Skały oraz Skały Puchacza. Miejsca te z pewnością przypadną go gustu osobom, które cenią sobie kontakt z przyrodą. Turyści mają do wyboru szlak czerwony, żółty, trzy szlaki zielone oraz pięć niebieskich. Przy szlakach znajdują się parkingi samochodowe i miejsca wypoczynku. W okolicy parku mieści się z kolei schronisko PTTK Pasterka.

d44tlsk

IDEALNE MIEJSCA NA WYPOCZYNEK W GÓRACH STOŁOWYCH:
Apartamenty Familia
Dworek Genny
Nocleg Natalii
Cichy Zakątek
Pokoje Gościnne u Reni

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Babia Góra

Babia Góra to najwyższe wzniesienie Beskidu Żywieckiego. Widoki ze szczytu są naprawdę niezwykłe. Panorama obejmuje: Beskidy, Gorce, Tatry oraz część Słowacji. Na Babią Górę prowadzi wiele szlaków. Jednym z nich jest szlak czerwony z Przełęczy Krowiarki, który stanowi fragment Głównego Szlaku Beskidzkiego. Szlak podzielić możemy na dwa fragmenty, z czego jeden świerkowym lasem prowadzi do Sokolnicy. Tu, na platformie widokowej, możemy podziwiać niezwykłą panoramę na północne zbocza Babiej Góry, Małą Babią Górę, Mędralową oraz Pasmo Jałowieckie. Po kilkunastu metrach dotrzemy do kolejnego punktu widokowego, tym razem na Kępie. Wspinając się dalej ku górze szlak oferuje coraz to rozleglejsze i piękniejsze widoki. Końcowy fragment to kamienne ścieżka prowadząca bezpośrednio do wierzchołka Babiej Góry, zwanego Diablakiem. Cała trasa szlaku zajmie nam około 2 godzin.

SZUKASZ NOCLEGU W OKOLICY BABIEJ GÓRY? SPRAWDŹ OFERTY:
Nad Koroną
Kozinówka
Dom pod Skarpą
Ranczo u Ani
Pensjonat u Kozła

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Dolina Chochołowska

Naszą kolejną propozycją górskiego szlaku jest Dolina Chochołowska. Wiesz, kiedy według górali jest wiosna? Kiedy dolina zapełni się krokusami. Musimy dodawać, że wygląda ona wtedy naprawdę nieziemsko! Nie bez powodu wybraliśmy właśnie to miejsce. To najdłuższa i największa dolina w polskich Tartach. Na jej terenie znajdziemy wiele zabytkowych zabudowań pasterskich oraz największe tatrzańskie schronisko, które zaoferuje nam chwilę wytchnienia. To miejsce idealne na długi spacer lub wycieczkę rowerową. Mający swój początek w Siwej Dolinie szeroki i wygodny szlak przypadnie z pewnością do gustu rodzinom z dziećmi oraz osobom starszym.

Wikimedia Commons CC BY
Źródło: Wikimedia Commons CC BY

Ścieżka nad Reglami

Polecamy także Ścieżkę nad Reglami. Szlak prowadzi przez większość dolin Tatr Zachodnich, a jego całkowita długość trasy wynosi ok. 16 km. Ścieżka przecina kilka innych szlaków turystycznych, czas przejścia całej trasy wynosi około 6 godzin. Szlak jest koloru czarnego i przebiega z Kalatówek, przez doliny oraz przełęcze reglowe na zachód do Doliny Chochołowskiej. W niektórych miejscach podziwiać możemy niezwykłe widoki m.in. na Kotlinę Zakopiańską, masyw Giewontu i Czerwone Wierchy. Najczęściej szlak przechodzony jest na krótkich odcinkach, stanowi bowiem dogodne połączenie między tatrzańskimi dolinami.

d44tlsk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44tlsk