Logo dostawcy Poznaliśmy zwycięzcę plebiscytu na najlepszy produkt turystyczny 2014 roku

WP.PL | dodane 2014-10-10 (17:47) 2 lata 17 dni 22 godziny i 6 minut temu | 8 opinii
 
(fot. POT)
Wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną przygotowaliśmy plebiscyt, w którym wybieraliśmy najatrakcyjniejszy, nowatorski i najbardziej przyjazny turystom produkt. Głosowaliście na atrakcję, która waszym zdaniem daje gwarancję przeżycia wielu niezapomnianych doznań kulturalnych, rozrywkowych lub rekreacyjno-przygodowych. Każda osoba mogła oddać tylko jeden głos z jednego adresu IP!


Miło nam poinformować, że zdobywcą tytułu najlepszego produktu turystycznego 2014 roku, który otrzyma Certyfikat Internautów 2014 jest Bella Skyway Festival odbywający się w Toruniu. Drugie miejsce zajął kielecki Sabat Czarownic, a trzecie Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy!

Głosowanie trwało przez tydzień, od 3 do 9 października. W tym czasie głosy oddało 8340 internautów. Zwycięzca zdobył 52 procent waszych głosów. Można powiedzieć, że zdeklasował konkurentów - na zdobywcę drugiego miejsca zagłosowało bowiem 11 proc. uczestniczących w plebiscycie. Atrakcje z najniższego stopnia podium urzekła natomiast niespełna 5 proc. głosujących.

W tegorocznej edycji konkursu do etapu ogólnopolskiego zostały zgłoszone 44 produkty z 16 województw. W drodze głosowania kapituła wyselekcjonowała 15 najwyżej ocenionych kandydatów. Reprezentowali oni 11 województw. Atrakcja, która zdobyła najwięcej głosów, otrzyma Certyfikat Internautów 2014. Zostanie on wręczony na oficjalnej gali organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną podczas Targów Tour Salon - 24 października 2014 roku.Prezentujemy tegorocznych kandydatów

Sonda

Najlepsza atrakcja turystyczna Polski w 2014 r. to:

Bella Skyway Festival w Toruniu
Odbywający się w przestrzeni miejskiej Bella Skyway Festival pozwala uczestnikom przyjrzeć się osiągnięciom współczesnej sztuki audiowizualnej. Wzbogaca ofertę turystyczną miasta i zachęca do pozostania w nim na dłużej. Impreza eksponuje niezaprzeczalne atrybuty Torunia: gotyckie dziedzictwo i silne związki z astronomią.

Brama Poznania ICHOT (Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego)
Brama Poznania to pierwsze w kraju zaprezentowane w takiej formule centrum interpretacji dziedzictwa, poświęcone kolebce polskiej państwowości i chrześcijaństwa. To także punkt recepcyjny dla Ostrowa Tumskiego i Traktu Królewsko-Cesarskiego; miejsce dystrybucji informacji i narzędzi umożliwiających świadome zwiedzanie atrakcji turystycznych Poznania.

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni
Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni to pierwsza na Pomorzu wystawa interaktywna, której główną ideą jest popularyzacja nauki w niebanalny sposób. Goście mają do dyspozycji cztery główne wystawy: Hydroświat, Akcja: Człowiek, Drzewo Życia i Niewidoczne Siły, a także wystawy czasowe. Odwiedzający mają okazję poznać między innymi działanie śruby Archimedesa, tajniki ludzkiego organizmu czy też naturę dźwięku, elektryczności i magnetyzmu.

Huta Julia w Piechowicach
Huta Julia jest cenionym na rynkach światowych producentem szkła kryształowego. W ostatnich latach stała się też jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Karkonoszach. Udostępnia turystom cały proces produkcji, który ogląda się w towarzystwie wykwalifikowanego przewodnika. Przygotowano także warsztaty szklarskie dla dzieci i dorosłych.

Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum otwarto w 60. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Jest wyrazem hołdu warszawiaków wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolność. To placówka muzealna, gdzie rozwiązania techniczne i architektoniczne nawiązują do najnowocześniejszych na świecie. Mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej, zabytku architektur przemysłowej z pocz. XX w., Aranżacja wnętrza i oprawa multimedialna przybliżają powstańczą rzeczywistość.

Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie
Muzeum Wsi Lubelskiej istnieje po to, aby poprzez doświadczenia ludzi z lat minionych, w ich dawnych siedliskach, odtworzonych z największą starannością, móc odpowiedzieć na wiele pytań związanych z życiem współczesnych pokoleń. Odpowiedzi te prezentujemy tak w krajobrazie zbliżonym do regionu Lubelszczyzny, jak i w jego poszczególnych obszarach zwanych w muzeum sektorami. Są pośród nich także te związane z dworami i małymi miasteczkami. W Muzeum można zobaczyć jak wyglądało życie naszych Ojców na Lubelszczyźnie.

Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku
Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku jest obecnie największą instytucją artystyczną na terenie północno-wschodniej Polski i najnowocześniejszym centrum życia kulturalnego w tej części Europy. Opera oferuje szeroki wachlarz wydarzeń artystycznych i kulturalnych.

Muzeum Animacji Se-ma-for
Łódzkie muzeum zostało powołane by promować animację, dorobek oscarowego studia Se-ma-for oraz sztukę audiowizualną. Swój dom mają tu tacy kultowi bohaterowie bajek, jak Miś Uszatek, Colargol oraz Pingwin Pik-Pok. Muzeum to także interaktywna placówka, gdzie każdy ma możliwość obejrzenia fragmentów scenografii, lalek animacyjnych, jak i szansę wcielenia się w rolę reżysera i stworzenia własnego dzieła, a także obejrzenia go w kameralnym kinie Se-ma-for.

Listę wszystkich do tej pory przyznanych certyfikatów oraz informacje o produktach turystycznych, zgłaszanych w poprzednich edycjach konkursu, znajdziecie na stronie www.polskapodajdalej.pl

Polub WP Turystyka na Facebooku

‹ poprzednia 1 2
oceń
tak 55 91.67%
nie 5 8.33%

Opinie (8)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~ula 2014-10-14 (11:38) 2 lata 14 dni 4 godziny i 15 minut temu

Proszę o zaprezentowanie wszystkich wyników.

odpowiedz

11
30
~Tonik 2014-10-09 (14:27) 2 lata 19 dni 1 godzinę i 26 minut temu

Wydaje mi się, że jeden wynik (Toruń- 49% głosów) jest totalnie niewiarygodny. Prawdopodabnie działa tu jakiś program komputerowy do wysyłania głosów. Niemozliwe jest tak duże poparcie dla toruńskiego festiwalu. Wydarzenie to powinno być zdyskwalifikowane.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

5
1
~Gienek 2014-10-10 (12:50) 2 lata 18 dni 3 godziny i 3 minuty temu

znowu nie uwierzę w tą ankietę. Jeden adres ip 1 głos. Czyli neostrada i do boju czas na 1 głos ok 30 sekund. Kilka osób z neostradą i 1 miejsce w rankingu na bank. Jedyne sensowne zabezpieczenie to: albo nie będę jeszcze pisał tylko pokrytykuję kolejne zmiany w ankietach :) POZDRAWIAM

odpowiedz

4
9
~Łukasz 2014-10-08 (22:18) 2 lata 19 dni 17 godzin i 35 minut temu

ZAMEK GRODZIEC! Dlaczego nie
ZAMEK GRODZIEC! Dlaczego nie można na niego zagłosować?! Obłęd!!!!!!

odpowiedz

  • wycieczki
pokaż więcej