Trwa ładowanie...

Krakowskie "Małe Mazury". Powstanie nowe centrum rekreacji

Mieszkańcy Krakowa będą mieć za 3 lata namiastkę Mazur. Właśnie przyznano dotację na stworzenie centrum rekreacji w Przylasku Rusieckim. Będą kąpieliska, plaża, pomosty czy ścieżki rowerowe. Inwestycja zapowiada się imponująco!

Krakowskie "Małe Mazury". Powstanie nowe centrum rekreacjiŹródło: Materiały prasowe
d2ojq29
d2ojq29

Część Przylasku Rusieckiego, wchodzącego w skład dzielnicy Nowa Huta, zmieni się nie do poznania. Zarząd Województwa Małopolskiego właśnie przyznał dotację na projekt zgłoszony przez spółkę Kraków Nowa Huta Przyszłości. Inwestycja szacowana jest na prawie 10 mln zł, z czego ponad połowę pokryje dotacja unijna. Środki muszą zostać wykorzystane do 2020 r. Oznacza to, że najpóźniej za 3 lata powstanie pierwszy element nowego Centrum Rekreacji i Wypoczynku.

Tak obecnie wygląda Przylasek Rusiecki / Shutterstock.com
Źródło: Tak obecnie wygląda Przylasek Rusiecki / Shutterstock.com

Na terenie kompleksu zlokalizowanych jest 14 zbiorników wodnych, które powstały w dawnym zakolu Wisły, gdzie w latach 50. i 60. XX w. wydobywano żwir. Największy ze zbiorników jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców Krakowa, zwłaszcza dzielnicy Nowa Huta.

Wizualizacja / materiały prasowe
Źródło: Wizualizacja / materiały prasowe

Oprócz tego, że teren zostanie posprzątany i uporządkowany, powstaną ścieżki rowerowe i piesze, parking, piaszczysta plaża z wydzielonymi kąpieliskami, boisko do piłki plażowej czy polana festynowa. Pojawią się również pomosty, platforma do wodowania niewielkich łodzi, namiot plenerowy, wypożyczalnia sprzętów wodnych, przebieralnie i sanitariaty. Dla rodzin z dziećmi zaplanowano specjalnie wydzieloną strefę wodną, a także plac zabaw. Całość dopełnią ławki, leżaki, hamaki i nowe nasadzenia.

Wizualizacja / materiały prasowe
Źródło: Wizualizacja / materiały prasowe

Nowoczesna technologia

Centrum rekreacji będzie "smart". Zostanie zamontowany inteligentny system sterowania oświetleniem zewnętrznym oraz niewidzialny, elektroniczny płot, który uniemożliwi wynoszenie elementów wyposażenia. Także kosze na śmieci będą posiadać czujniki informujące o poziomie zapełnienia. Kiedy rozpoczną się prace? Według planu w połowie przyszłego roku. Potrwają dwa lata.

Zobacz też: Pomysł na biznes: Pracownia florystyczna

d2ojq29
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ojq29