Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

3 niesamowite miejscowości w Europie. Głazy nad głową i okna nad przepaścią

Miasta przyklejone do skał, domy z głazami zamiast dachów czy kamienice tuż nad urwiskiem. Czasem trudno uwierzyć, że ludzie naprawdę mieszkają w takich miejscach. I to na Starym Kontynencie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Monsanto nazywane jest "najbardziej portugalską wioską Portugalii"
Monsanto nazywane jest "najbardziej portugalską wioską Portugalii" (Shutterstock.com)

Monsanto - na granitowej skale

Niepowtarzalnym wyglądem może się pochwalić Monsanto, mało znana atrakcja Portugalii, znajdująca się 227 km na północ od Lizbony. Miasteczko zbudowane jest na granitowej skale, a wielotonowe głazy są tu idealne wkomponowane w ściany domów.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Niektóre gigantyczne kamienie zastępują dachy, a inne szczelnie otulają domostwa. Miejscowość słynie jako "najbardziej portugalska wioska Portugalii". Mieszka tu ok. 800 osób.

Ronda - domy nad przepaścią

Jeśli skały zamiast dachu nie robią na was wrażenia, co powiecie na dom tuż nad przepaścią? To codzienność dla mieszkańców malowniczego miasteczka Ronda, które znajduje się w hiszpańskiej Andaluzji, około 100 km na północny-zachód od Malagi. Zamieszkuje je 35 tys. osób.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Miejscowość zbudowano na wznoszących się na wysokość 750 m n.p.m. skałach. Niektóre kamienice znajdują się tuż przy ich krawędzi, a z okien widać przepaść. Rondę przecinają 3 mosty, m.in. monumentalny 100-metrowy - Puente Nuevo.

Slot

Setenil de las Bodegas - skały przygniatają domy

Mieszkańcy Setenil de las Bodegas zajmują budynki wciśnięte w ściany stromego wąwozu. Miasteczko jest jednym z pueblos blancos, czyli białych miast na południu Hiszpanii. Leży 157 km na północny wschód od Kadyksu, w skalistym kanionie rzeki Rio Trejo.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Miejsca na domy zostały wydrążone przed setkami lat, a z czasem je przebudowywano. Do dziś wiele osób śpi z ważącymi miliony ton skałami nad głowami. Miasteczko ma ok. 3 tys. mieszkańców.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Setenil de las Bodegas stanowi oczywiście jedną z największych atrakcji turystycznych prowincji Kadyks. Turyści przyjeżdżają zobaczyć niezwykłe domy, ale także skosztować kiełbasy chorizo, która jest tu podobno najlepsza w całym regionie.

Slot

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Niedoceniany zakątek Europy

Podziel się opinią

Share
Slot