Trwa ładowanie...
d4bao13

7 godzin czekali na wyjście z samolotu. Zima w USA to nie żarty

Odwołane loty, gigantyczne kolejki, zaginione bagaże. Koszmar na lotnisku JFK daje się we znaki turystom z całego świata. Rekordziści musieli spędzić w samolocie aż 7 godzin po wylądowaniu. Wszystko przez zimę, która wciąż utrzymuje się we wschodniej części USA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chaos na lotnisku JFK jest ogromny
Chaos na lotnisku JFK jest ogromny (Twitter, Fot: Marcus Solis)
d4bao13

Choć burza śnieżna, która spowodowała potężny chaos na lotnisku JFK w Nowym Jorku miała miejsce w czwartek, to wcale nie oznacza to, że w kolejnych dniach w tym porcie lotniczym było łatwiej. W sobotę pasażerowie godzinami czekali w samolotach po wylądowaniu. Niektórzy od dwóch dni są odsyłani z kwitkiem i prośbą o oczekiwanie na nową godzinę lotu. Inni spędzają godziny w samolocie, po to by się dowiedzieć, że ich lot jednak jest przełożony.

Tylko w czwartek na JFK odwołano cztery tysiące lotów. Tego dnia lotnisko było całkowicie zamknięte. W piątek ponownie je otwarto, jednak z powodu śnieżycy był tam ciągły chaos. Kolejki do odprawy były gigantyczne. Samoloty przylatywały z ogromnym opóźnieniem, a pasażerowie musieli spędzać w nich kolejne godziny czekając na zgodę na wyjście. Później zaczynała się walka o bagaż. Podobnie było w sobotę. Niektórzy bezskutecznie wciąż czekają na swoje walizki.

– Mój samolot z wylądował z opóźnieniem. Przez kolejne dwóch 2 godziny czekaliśmy w samolocie, a po kolejnych dwóch poinformowano nas, że samolot skierowano do złego terminalu i na razie nie otrzymamy naszych walizek - mówiła w rozmowie z "Daily Mail" Jessica Holden, która przyleciała z Manchesteru.

- Na wyjście z samolotu czekaliśmy cztery 4 godziny. To dłużej niż trwał lot. Kolejne cztery spędziliśmy w oczekiwaniu na bagaż - mówiła jedna z pasażerek dziennikarzowi stacji ABC.

Rekord pobili pasażerowie lotu Air China z Pekinu. W sobotę, po 14-godzinnym locie, 7 godzin oczekiwali na wyjście. Na pokładzie zabrakło wody, ale nic nie można było zrobić. "Nareszcie wolni!" - pisali na Twitterze po wyjściu z samolotu. Niektórzy wciąż nie dostali swoich walizek. "To bagażowa apokalipsa" - napisała jedna z internautek.

Skutki chaosu można zobaczyć na portalach społecznościowych. Zdenerwowani pasażerowie wrzucają masę zdjęć i filmów z hasztagiem #JFKChaos.

d4bao13

Podziel się opinią

Share

d4bao13

d4bao13