Trwa ładowanie...

Airbus A380 wylądował w Warszawie. Gdzie można nim polecieć?

Kolos, na którego przyjęcie przebudowywano lotniska na całym świecie, wylądował na lotnisku Chopina. Na jego pokładzie można polecieć do 40 miast – zobacz, na jakich trasach czekają luksusy w powietrzu.

Airbus A380 wylądował w Warszawie. Gdzie można nim polecieć?Źródło: Jacek Prondzynski, fot: Jacek Prondzynski
d1iaee5
d1iaee5

A380 to największy seryjnie produkowany samolot pasażerski świata: 73 m długości, rozpiętość skrzydeł prawie 80 m i cztery silniki o mocy 300 tys. koni mechanicznych. Olbrzym, który jednorazowo może zabrać nawet 850 pasażerów, ma dwa pokłady, jeden nad drugim. A na każdym z nich luksusy: począwszy od przestronnych salonów pokładowych w klasie biznesowej, kończąc na spa z prysznicem w pierwszej klasie.

Jacek Prondzynski
Źródło: Jacek Prondzynski, fot: Jacek Prondzynski

Samolot wylądował w Warszawie z okazji 4. rocznicy otwarcia połączenia Warszawa – Dubaj. Póki co, Emirates nie przewidują regularnych lotów do Polski, jeśli jednak planujecie dalsze wojaże, nic nie stoi na przeszkodzie, byście sami doświadczyli „niezwykłego komfortu latania” (tak podróż na pokładzie airbusa opisują niemal wszyscy, którzy mieli okazję spróbować).

Jacek Wójcikowski
Źródło: Jacek Wójcikowski, fot: Jacek Wójcikowski

Największe szanse na lot dwupokładową maszyną mają pasażerowie, którzy podróżują z Dubaju. Siatka połączeń obsługiwanych przez A380 z tego emiratu jest bardzo rozbudowana. Na pokładzie luksusowego samolotu można międzylądowania dotrzeć tam z wielu miast europejskich (oczywiście ze wszystkich niżej wymienionych lotnisk można również do Dubaju polecieć), m.in. Londynu (Heathrow i Gatwick), Manchesteru, i Birmingham, Rzymu i Mediolanu, Barcelony i Madrytu, Zurychu, Paryża, Frankfurtu, Monachium i Dusseldorfu. Najbliżej Warszawy zaś – z Pragi i Wiednia.
Airbus z Dubaju lata też m.in. na Mauritius, do Bangkoku, Kuwejtu, Johannesburga, Siungapuru, Casablanki oraz:

  • Australii – Sydney, Melbourne, Auckland, Christchurch, Brisbane
  • Kanady – Toronto
  • Stanów Zjednoczonych – Los Angeles, Nowy Jork, San Francisco, Waszyngton
  • Chin – Pekin, Kanton, Hongkong

Dodatkowo, jeśli nie planujecie akurat pojawienia się w Emiratach Arabskich, na pokładzie „króla przestworzy” możecie się wybrać z:

  • Mediolanu do Nowego Jorku
  • Auckland do Melbourne, Sydney i Brisbane
  • Sydney do Christchurch.

Gdybyście chcieli zaszaleć i wybrać się z Pragi do Dubaju w następny weekend, to za piątkowy lot klasą ekonomiczną zapłacicie ok. 2130 zł (w zależności od kursu korony czeskiej), klasą biznes flex - 7100 zł, a klasą pierwszą flex - 12145 zł. To co, kupujecie bilety?

d1iaee5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1iaee5