Trwa ładowanie...
d3qmbyc
d3qmbyc

Anne Frankplantsoen

Największe atrakcje
Anne Frankplantsoen w Eindhoven - Park Anny Frank Wikimedia Commons - Brak Praw Autorskich CC0
Anne Frankplantsoen w Eindhoven - Park Anny Frank

W samym centrum Eindhoven znajdziemy jedną z wielu "zielonych wysp" miasta, czyli Anne Frankplantsoen. To park ciągnący się wzdłuż rzeki Dommel przepływającej przez miasto, pełen egzotycznych drzew, ścieżek dla spacerujących i cyklistów.

Anne Frankplantsoen - historia miejsca

Będąc tutaj, warto zatrzymać się na chwilę pod pomnikiem Anny Frank, na cześć której nazwano to miejsce. Figurę wykonano z granitu, a odsłonięto ją w 1990 r. jako jeden z elementów upamiętniających mieszkańców Eindhover, których zgładzono w czasie wojny. Poniżej podobizny kobiety znajduje się napis: "Anna Frankplantsoen upamiętniający 304 mężczyzn, kobiet i dzieci z Eindhoven, którzy byli prześladowani i zamordowani w latach 1940-1945". Z myślą o żydowskiej społeczności obok pomnika umieszczono specjalne miejsce, w którym można zostawić kamień.

Anne Frankplantsoen - inne atrakcje w pobliżu

Nieopodal Anne Frankplantsoen umiejscowiony jest Lex and Edo Hornemannplantsoen. Bracia Hornemann, którym park zawdzięcza swoja nazwę, byli podobnie jak Anna Frank żydowskimi ofiarami zbrodni II wojny światowej.

Zaledwie 350 m od Anne Frankplantsoen umiejscowione jest Van Abbemuseum, czyli centrum sztuki współczesnej w Eindhoven. To kolejny must see na liście miejsc do odwiedzenia w trakcie pobytu w mieście.

Anne Frankplantsoen
Czas lotu / jazdy samochodem

2 h/11 h

Strefa czasowa

(CEST), UTC +2

Waluta

euro (EUR)

Orientacyjna odległość

1200 km

d3qmbyc

d3qmbyc
d3qmbyc
d3qmbyc