Trwa ładowanie...
ddbqspu

Atak zimy w Tatrach. Film nagrany w obserwatorium na Kasprowym Wierchu robi wrażenie

Na Kasprowym Wierchu grubość śnieżnej pokrywy wynosi obecnie ponad 1,5 metra. Pracownicy tamtejszego obserwatorium mieli problemy z wydostaniem się z budynku. Nagrany przez nich film podbija internet.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warunki na Kasprowym Wierchu są bardzo trudne
Warunki na Kasprowym Wierchu są bardzo trudne (Forum)
ddbqspu

Od kilku dni śnieg nie przestaje sypać w Tatrach. Jak informuje portal "Tatromaniak" ostatniej nocy spadło kilkadziesiąt centymetrów świeżego puchu, a grubość pokrywy na Kasprowym Wierchu wynosi obecnie ponad 1,5 metra. Warunki w Zakopanem oraz na okolicznych szlakach są bardzo niebezpieczne. Obowiązuje czwarty stopień zagrożenia lawinowego.

"W Tatrach panują skrajnie niekorzystne warunki do uprawiania turystyki. Wszystkie szlaki znajdują się pod grubą warstwą śniegu i są nieprzetarte. Widoczność jest mocno ograniczona z powodu nisko zalegających chmur i silnie wiejącego wiatru, powodującego zawieje i zamiecie śnieżne, co uniemożliwia orientację w terenie. W wielu miejscach potworzyły się głębokie zaspy. W dniu dzisiejszym odradzamy wszelkich wyjść w Tatry" – czytamy w komunikacie Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zamknięty jest m.in. szlak prowadzący do Morskiego Oka oraz trasa pomiędzy Świnicą a Zawratem.

Aktualne warunki atmosferyczne w Tatrach świetnie obrazuje krótki filmik nagrany na Kasprowym Wierchu. Pracownicy znajdującego się tam Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego mieli problemy z wydostaniem się z budynku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ddbqspu

Zobacz także: #11pytań: W pracy często boi się o życie. W zamian dostaje grosze

ddbqspu

Podziel się opinią

Share

ddbqspu

ddbqspu