Qaqwqwrqw

Białe bryłki znów nad Bałtykiem. Brud odstrasza turystów

Na plaży w okolicach Chałup znaleziono niepokojące zjawisko. Morze wyrzuciło na brzeg białe bryłki. Urząd Morski wyjaśnia, czym są.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie pokazuje stan plaży z roku 2018
Zdjęcie pokazuje stan plaży z roku 2018 (YouTube.com/Jarosław Kowalewski)
Qaqwqwrqw

– Po weryfikacji przez służby ochrony wybrzeża okazało się, że na odcinku ok. 15 km znajdują się małe bryłki parafiny. Nie jest to duża ilość, będzie to kilkanaście kg – wyjaśniła w rozmowie z TVN Meteo Magdalena Kierzkowska, rzeczniczka Urzędu Morskiego w Gdyni. Bryłki mają zostać uprzątnięte w ciągu jednego dnia.

W ubiegłym roku sytuacja była o wiele bardziej niejasna, ponieważ ani Urząd Morski, ani Sanepid nie wiedziały na początku, czym jest dana substancja i czy nie jest szkodliwa dla człowieka. W zeszłym sezonie na czas weryfikacji kąpieliska zostały zamknięte. W tym roku, jak twierdzi Kierzkowska, zamknięcie plaży nie będzie konieczne. I choć białe grudy nie są niebezpieczne, lepiej ich nie dotykać.

Qaqwqwrqw

Dziś wiadomo już, czym są tajemnicze bryłki. Jest to parafina, która trafiła do wody w wyniku naruszenia procedur związanych z czyszczeniem zbiorników statków. Ilość parafiny, jaką znaleziono na plaży w okolicach Chałup, nie jest szkodliwa dla zdrowia i życia człowieka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też:Chałupy pod lupą. Jedno z najmodniejszych miejsc na wakacje w Polsce

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
Qaqwqwrqw