Trwa ładowanie...
d199fyb

Bon turystyczny 500+. Będą poprawki Senatu

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zapowiedział, że Senat zajmie się ustawą o bonie turystycznym 500 plus na najbliższym posiedzeniu. Jego zdaniem senatorowie wprowadzą do prezydenckiego projektu szereg poprawek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bon turystyczny 500+ ma trafić do Polaków jeszcze w te wakacje
Bon turystyczny 500+ ma trafić do Polaków jeszcze w te wakacje (Getty Images, Michal Oska , EyeEm)
d199fyb

Bon turystyczny 500 plus ma docelowo otrzymać każde dziecko w rodzinie. 500 zł trafi do wszystkich dzieci, 1000 zł otrzymają te z niepełnosprawnościami. Pieniądze będzie można wydać na noclegi lub imprezy turystyczne w Polsce.

Bon turystyczny 500+ - kiedy trafi do Senatu?

Ustawę w piątek, 19 czerwca uchwalił Sejm, teraz trafiła do Senatu. Tomasz Grodzki, marszałek izby wyższej podczas konferencji prasowej w Szczecinie powiedział, że bon turystyczny to cenna inicjatywa. Zaznaczył, że poseł Ireneusz Raś, a także senatorowie Marcin Bosacki i Janusz Gromek złożyli "bardziej kompleksowy projekt, i to dużo wcześniej", dotyczący czeku turystycznego, który – jak ocenił Grodzki – lepiej podniósłby branżę turystyczną po okresie zamrożenia.

d199fyb

Najbliższe posiedzenie Senatu odbędzie się 1 i 2 lipca. Jak zadeklarował marszałek temat bonu zostanie wówczas poddany pod obrady. "Wygląda na to, że bonem turystycznym zajmiemy się na tym posiedzeniu" - mówił.

Bon turystyczny 500+ - poprawki Senatu

Marszałek Grodzki stwierdził, że nie może obecnie określić, jakiego typu zmiany mogłyby być wprowadzone do ustawy, ale na pewno jakieś się pojawią. "Nie wiem teraz, jaka będzie decyzja, bo czeka nas posiedzenie komisji, czekają nas rozmowy, a już wcześniej odbyło się duże wysłuchanie branży turystycznej w Senacie (…) i dopiero wtedy senatorowie będą zgłaszać ewentualne poprawki i będziemy myśleć nad finalnym kształtem tej ustawy tak, jak to się powinno odbywać."

d199fyb

Grodzki uważa też, że Senat będzie opierać się na propozycji poselskiej, która jego zdaniem była "bardziej kompleksowa i była bardzo dobrze odebrana przez branżę turystyczną".

"Mogę zagwarantować, że ta ustawa będzie lepsza zarówno dla tych, którzy z niej skorzystają – dla wczasowiczów – jak również dla tych, którym ta ustawa pozwoli się dźwignąć z ciężkiego kryzysu, w który wpadli nie ze swojej winy" - mówił marszałek.

Bon turystyczny 500+ - do kiedy ważny?

Według zapowiedzi resortu rozwoju, który odpowiadał za merytoryczne przygotowanie propozycji bonu turystycznego, pierwsze rodziny mogą otrzymać wakacyjne 500 plus na przełomie lipca i sierpnia.

d199fyb

Bon turystyczny dostępny będzie w formie elektronicznego vouchera. Będzie można płacić nim do końca marca 2022 r.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Bon turystyczny 500 plus. Rzecznik rządu Piotr Mueller z apelem do Senatu

d199fyb

Podziel się opinią

Share

d199fyb

d199fyb