Trwa ładowanie...

Bon turystyczny 500 plus. Coraz więcej wiadomo. Infolinia i nowe informacje

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił specjalną infolinię w sprawie bonu turystycznego. W ciągu pierwszych czterech godzin, konsultanci odebrali ponad 1000 telefonów. Ale to nie wszystkie nowe informacje. Wiadomo też, od kiedy będzie można aktywować elektroniczny bon turystyczny.

Bon turystyczny ma wesprzeć polskie rodziny i branże turystycznąBon turystyczny ma wesprzeć polskie rodziny i branże turystycznąŹródło: Ilona Raczyńska, WP
dfvdyz0
dfvdyz0

Bon turystyczny wciąż jest na ustach Polaków. Niektórzy nie wiedzą, czy na pewno im przysługuje, inni zastanawiają się, gdzie będą mogli go zrealizować. Wszystkie pytania mogą teraz zadać pracownikom specjalnej infolinii. - 24 lipca rusza infolinia ZUS dotycząca bony turystycznego - mówił wczoraj w rozmowie z WP - Grzegorz Cendrowski, rzecznik prasowy Polskiej Organizacji Turystycznej.

W ciągu pierwszych czterech godzin od uruchomienia infolinii, konsultanci odebrali ponad 1000 telefonów.

– Konsultanci specjalnej infolinii udzielają informacji osobom, które chcą skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego oraz podmiotom turystycznym, które chcą przystąpić do programu. Wyjaśniają wątpliwości dotyczące między innymi prawa do bonu – tłumaczy prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS w komunikacie prasowym POT.

Bon turystyczny 500 plus - infolinia

Pod numerem telefonu 22 11 22 111 można uzyskać wszelkie szczegółowe informacje na temat bony turystycznego 500 plus. Co ważne, infolinia jest czynna przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia. Dzwoniąc na ten numer będzie można rozwiać wątpliwości dotyczące uprawnienia do bonu czy tego jak go aktywować lub gdzie z niego skorzystać.

dfvdyz0

Ponadto pytania dotyczące bonu można też przesyłać mailem na adres bon@zus.pl.

Bon turystyczny 500 plus - dla kogo?

Bon turystyczny ma wesprzeć polskie rodziny w dobie koronakryzysu, a także pomóc krajowej branży turystycznej. 500 zł przysługuje na każde dziecko w rodzinie. Na dzieci niepełnosprawne przysługuje bon w wysokości 1000 zł.

Bon przysługuje też na dziecko, którego rodzice pracują za granicą. Bony w postaci elektronicznych voucherów, będzie można zrealizować w hotelach, w agroturystyce, czy u organizatorów kolonii lub krajowych wycieczek. Ich lista będzie dostępna na stronie internetowej POT. - Przedsiębiorcy mogą zacząć się rejestrować od soboty, 25 lipca - informuje Grzegorz Cendrowski. - A turyści będą mogli rozpocząć aktywację bonu w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia.

Bon turystyczny 500 plus - jak aktywować?

Polski Bon Turystyczny będzie dostępny przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). By aktywować go należy zalogować się do systemu ZUS i zaktualizować dane. Wówczas jego numer zostanie przesłany na numer telefonu komórkowego lub adres poczty elektronicznej beneficjenta.

dfvdyz0

Płatności bonem będą realizowane w oparciu o komunikację SMS. Będzie on ważny do 31 marca 2022 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

500+ w formie bonu? Prezes ZUS: pracujemy nad różnymi rozwiązaniami

dfvdyz0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfvdyz0