Trwa ładowanie...

Bon turystyczny 500 plus. Kiedy i jak będzie można otrzymać pieniądze?

Informacja o tym, jak złożyć wniosek o bon turystyczny 500 plus, kto go dostanie i kiedy, a także, w jaki sposób będzie można uzyskać dostęp do pieniędzy, interesuje coraz więcej osób. Co warto wiedzieć na ten temat? Na czym będzie polegało to finansowe wsparcie? Poniżej kilka niezbędnych informacji.

Wakacje nad polskim morzemWakacje nad polskim morzemŹródło: Getty Images
dogtgn1
dogtgn1

Pomysł na bon turystyczny pojawił się w tym roku. Ma wspomóc polskie rodziny i dotkniętą pandemią koronawirusa branżę turystyczną. Wyniesie on jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Bon turystyczny 500 plus – kiedy?

Ze świadczenia będzie można skorzystać do marca 2022 r. Zgodnie z zapowiedzią minister rozwoju Jadwigi Emilewicz bon ma zostać wypłacony dla rodzin do końca lipca - niezależnie od dochodu gospodarstwa domowego. Jak już informowaliśmy na łamach WP, bon będzie można dostać, rejestrując się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

dogtgn1

Bon na wakacje – jak go otrzymać?

Bon będzie do okazania podczas rezerwacji, pobytu lub podczas zakwaterowania. Ma być dostępna infolinia, dzięki której uzyskamy wszystkie informacje na temat 500 plus.

Bon turystyczny 500 plus – zasady

  • Bon będzie można wykorzystać do opłacenia np.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozu sportowego czy rekreacyjnego.
  • Podmioty turystyczne, których usługi będzie można opłacić za pomocą bonu, znajdą się w -stworzonym na potrzeby programu - Katalogu Bazy Turystycznej.
  • Prawie 2,4 mln rodzin dostanie dopłatę do wakacji lub ferii zimowych. 1,9 mln rodzin, czyli blisko 80 proc., ma dwoje lub więcej dzieci, więc otrzyma świadczenie w wysokości 1000 zł i więcej.
  • Na bon turystyczny 500 zł na każde dziecko trafi 3,2 mld zł z puli Ministerstwa Rozwoju z tzw. Funduszu COVID-19.

Bo turystyczny 500 plus - zmiany

Początkowo rządowy projekt zakładał, że bon turystyczny w wysokości 1000 zł otrzymają pracownicy zatrudnieni na etatach, spełniający założone kryterium dochodowe, a część kosztów bonu pokryją pracodawcy. Ostatecznie jednak prezydent Andrzej Duda przedstawił nowy projekt bonu turystycznego 500 plus na każde dziecko. I ta druga wersja się przyjęła.

Ustawa dotycząca świadczenia została już przyjęta, niemniej senatorowie chcą wprowadzić poprawki, rozszerzając zakres odbiorców bonu turystycznego o emerytów i rencistów. Ustawą ponownie musi zająć się Sejm.

dogtgn1

Źródło: gov.pl, prezydent.pl, WP

Wakacje 2020. W jakich przypadkach turyści wracający z zagranicy będą objęci kwarantanną?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dogtgn1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dogtgn1