Trwa ładowanie...
21-07-2016 11:27

Centrum Nauki Kopernik - oni wiedzą, jak rozwiać nudę

Warszawski "Kopernik" to niezwykła placówka, która kompletnie zmieniła standardy popularyzowania nauki w naszym kraju. Nic dziwnego, że przez pierwsze miesiące na wejście trzeba było czekać godzinami w kilkusetmetrowych kolejkach. Dzisiaj, po niemalże 6 latach funkcjonowania, wciąż przyciąga tłumy. Reporterka WP, Alicja Grabowska sprawdziła m.in. jak działa to miejsce i skąd pochodzą prezentowane w nim eksponaty.

Centrum Nauki Kopernik - oni wiedzą, jak rozwiać nudęŹródło: wikipedia.org by Alina Zienowicz, licencja CC BY-SA 3.0
d3tcafa

5 listopada 2010 roku na mapie polskich atrakcji pojawił się obiekt, który zmienił całkowicie spojrzenie na nauki ścisłe. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie to niezwykła placówka, która kompletnie zmieniła standardy popularyzowania nauki w naszym kraju. Nic dziwnego, że przez pierwsze miesiące na wejście trzeba było czekać godzinami w kilkusetmetrowych kolejkach. Dzisiaj, po niemalże 6 latach funkcjonowania, wciąż przyciąga tłumy. Reporterka WP, Alicja Grabowska sprawdziła m.in. jak działa to miejsce i skąd pochodzą prezentowane w nim eksponaty.

Goście centrum mogą przeprowadzać eksperymenty na sześciu wystawach stałych: "Korzenie cywilizacji", "Strefa światła", "Świat w ruchu", "Człowiek i środowisko", "Re:generacja" i specjalnej galerii dla dzieci "Bzzz!", a także odwiedzić Majsternię, Teatr Wysokich Napięć *oraz *Teatr Robotyczny, do których wstęp odbywa się w ramach biletu do Kopernika. Warto wybrać się też do Parku Odkrywców oraz planetarium "Niebo Kopernika". Dla małych i dużych miłośników chemii, fizyki czy biologii dostępne są także laboratoria oraz pracownia robotyczna, gdzie odbywają się 45-minutowe minilaby. Teatr Robotów to pierwszy na świecie teatr, w którym grają roboty-aktorzy. Humanoidalni artyści mówią dialogami z Lema czy objaśniają wielowymiarowość. W stworzonych przez Centrum Nauki Kopernik sztukach gra trzech robotycznych aktorów, a głosów użyczają im m.in. Piotr Fronczewski, Marian Opania, Wiktor Zborowski i Marta Lipińska.

Bilety wstępu do Kopernika kosztują: ulgowy – 18 zł, normalny – 27 zł. W cenie biletu można obejrzeć spektakl w Teatrze Robotycznym, pokazy naukowe i eksperymenty w Teatrze Wysokich Napięć oraz aktualną wystawę czasową. Dodatkowo trzeba zapłacić za minilaby - 9 zł. Do planetarium obowiązują dodatkowe bilety - na seans 2D kosztują odpowiednio 14/19 zł, a na 3D - 19/24 zł.

Urszula Drukort-Matiaszuk

d3tcafa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tcafa