Qaqwqwrqw

Cudzoziemiec z kserokopią tureckiego paszportu. W Polsce przebywał nielegalnie

W ostatni dzień marca, podczas kontrolowania dworca PKS w Poznaniu, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę, który posługiwał się cudzym paszportem. A ściślej jego nieczytelną kserokopią. Twierdził, że pomysł podpowiedziała mu żona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyzna sugerował funkcjonariuszom straży granicznej, że taki sposób podróżowania podpowiedziała mu żona
Mężczyzna sugerował funkcjonariuszom straży granicznej, że taki sposób podróżowania podpowiedziała mu żona (Shutterstock.com)
Qaqwqwrqw

Mężczyzna znajdował się w jednym z autokarów, które poddano kontroli na dworcu PKS w Poznaniu. Dokument, który okazał funkcjonariuszom SG, okazał się odbitką tureckiego paszportu. Pasażer zadeklarował, że na stałe mieszka w Niemczech, a do Polski przyjechał, by odwiedzić żonę. Mimo iż mężczyzna wyglądał łudząco podobnie do osoby na zdjęciu, funkcjonariusze postanowili w porozumieniu ze służbami niemieckimi zweryfikować jego tożsamość. Okazało się, że nie jest osobą, za którą się podaje.

Zobacz też: Rosną zakupy cudzoziemców w Polsce

Qaqwqwrqw

31-latek podczas przesłuchania podał inne dane osobowe, twierdząc, że przyszedł na świat w libańskiej rodzinie na terenie Niemiec w 1988 r. Weryfikacja danych potwierdziła tożsamość cudzoziemca, jednak władze niemieckie nie uznały jego legalnego pobytu na terenie Niemiec.

Podróżnik-widmo został zatrzymany i ukarany grzywną w wysokości 1,5 tys. zł. 500 zł kary przyznano za pobyt na terenie Polski bez wymaganych dokumentów, 500 zł za nielegalne przekroczenie granicy oraz 500 zł za wprowadzenie funkcjonariuszy w błąd. Mężczyzna został umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców, a niebawem ma zostać przekazany służbom niemieckim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Qaqwqwrqw
Polub WP Turystyka
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
Qaqwqwrqw