Trwa ładowanie...
d44rbns

Czarnogóra

Największe atrakcje
Strefa czasowa:

UTC+1

Waluta:

euro (EUR)

Języki:

czarnogórski, używane są również serbski, albański, bośniacki, chorwacki, serbsko-chorwacki

Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Najpopularniejsze lotniska: Podgorica (TGD)

Czarnogóra leży w strefie czasu środkowoeuropejskiego.

Co warto zobaczyć: Zatoka Kotorska, Herceg-Novi, Kotor, Budva, plaża Sveti Stefan, Risan, Perast, Tivat, Jezioro Szkoderskie, Park Narodowy Durmitor

Plaże: wielokilometrowe piaszczysto-żwirowe plaże rozciągają się od Budvy aż do wyspy Bojana Ada. Najpopularniejsze to Jaz, Slovenska Plaza, miejska plaża w Budvie, Mala Plaza, Valdanos, Velika Plaza - najdłuższa plaża Czarnogóry (12,5 km), Zenska Plaza, Ada Bojana

Czarnogóra
Komunikacja

Autobusy: transport lokalny na trasach nadmorskich jest w miarę tani, sprawny i bezpieczny. Utrudnieniem jest brak rozkładów jazdy (a nawet oznakowanych przystanków) autobusów międzymiastowych i miejskich. Taxi: ceny taksówek w obrębie miasta: 0,50-0,80 EUR za 1 km (kierowcy na życzenie wystawiają rachunek). Kolej: sieć kolejowa, zarówno tabor jak i trakcje, jest przestarzała. Warto jednak skorzystać z jednego z najpiękniejszych w Europie połączeń z Serbią.

Czas lotu / jazdy samochodem

z Krakowa 1h 15 min.

Orientacyjna odległość

Warszawa – Podgorica 1440 km

Wiza

Możliwy wjazd bezwizowy na podstawie dowodu osobistego lub paszportu. Ze względu na niejednoznaczne regulacje w kwestii dokumentów podróży wymaganych od nieletnich oraz niejednolitą praktykę straży granicznej, zaleca się aby osoby nieletnie udające się do Czarnogóry posiadały ważny paszport.

Przydatne informacje

W ciągu dnia zdarzają się niekiedy przerwy w dostawach prądu, a co za tym idzie - w dostawach wody, a w zimie ogrzewania.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44rbns
d44rbns
d44rbns