Trwa ładowanie...
08-11-2012 09:50

Czeskie góry. Zimowe atrakcje

Czeskie góry to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek. Do wyboru mamy 450 km tras zjazdowych w ponad 200 ośrodkach narciarskich. Jakie zimowe atrakcje na nas tu czekają?

Czeskie góry. Zimowe atrakcjeFot: www.holidayinfo.cz
d1q88lf
d1q88lf

Największy ośrodek narciarski w Czechach, Szpindlerowy Młyn, leży w najwyższych czeskich górach Karkonoszach. Oddalony jest o około dwie godziny jazdy samochodem z Pragi. W ostatnich latach wiele ośrodków zostało zmodernizowanych, powstały także nowe, na przykład Kouty nad Desnou w Jesionikach czy Skipark Červená Voda w Górach Orlickich. Nowością sezonu są wspólne skipassy, które oferuje kilka ośrodków. Na jeden skipass możemy jeździć na przykład na 36 km tras w Pecu pod Śnieżką, Černej Hoře i w innych ośrodkach karkonoskich.
* Atrakcje dla całej rodziny*
Góry czeskie są idealnym miejscem do nauki jazdy na nartach. Na dzieci czekają profesjonalni instruktorzy, prowadzący zajęcia w różnych językach. Nauka odbywa się w wydzielonych, świetnie wyposażonych parkach narciarskich, w których najmłodsi mogą w komfortowych warunkach stawiać pierwsze kroki na nartach. Największy park narciarski dla dzieci znajdziemy w ośrodku Lipno na Szumawie. W Harrachovie w Karkonoszach mali narciarze każdego roku mogą podziwiać zamek ze śniegu. W Kašperskich Horach na dzieci czeka slalom z postaciami z bajek, snowtubing i wiele innych atrakcji.

Pokonaj przeszkody w snowparku
Snowparki oferują niemal wszystkie ośrodki narciarskie w Czechach. Największy snowpark znajdziemy w Szpindlerowym Młynie. W Rejdicach na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich, oprócz skoków i raili możemy wypróbować także trasę boardercross. W Rudawach na snowboardzistów czekają dwa duże parki: w ośrodku Klínovec, gdzie znajdziemy najlepszą U-rampę w Czechach i w ośrodku Neklid. Tutejszy snowpark należy do największych w Czechach.
* Relaks w uzdrowisku*
Podczas pobytu w uzdrowiskach czeskich możemy połączyć relaks ze wspaniałym, aktywnym wypoczynkiem. Liczne trasy biegowe znajdziemy na przykład w okolicach Mariańskich Łaźni czy na terenie rezerwatu przyrody Kladsko. Wypoczynek w uzdrowisku Jańskie Łaźnie w Karkonoszach możemy połączyć z szaleństwami na stoku w tutejszym ośrodku Černá Hora. Unikatowe uzdrowisko radonowe oferuje Jáchymov w Rudawach. Przebywając w Karkonoszach warto wybrać się na wycieczkę do Centrum Babylon w Libercu.

3000 kilometrów znakomicie oznaczonych tras biegowych
Wyruszmy zaśnieżonymi trasami biegowymi do jednego ze schronisk górskich. Republika Czeska oferuje ponad 3000 kilometrów przygotowanych tras biegowych. Dzięki znakomitym oznaczeniom tras wykonanym przez Klub Czeskich Turystów, z pewnością nie musimy obawiać się, że zabłądzimy. Do najpopularniejszych tras należy Magistrala Izerska w Górach Izerskich, o długości 170 kilometrów. Tutaj odbywają się słynne zawody Izerska 50. Wspaniałe warunki dla miłośników narciarstwa biegowego i dziewiczą przyrodę oferuje Szumawa. Ważnym strategicznym miejscem, z którego wiodą liczne trasy, jest mała wioska Kvilda. Wspaniałe warunki oferują także Rudawy leżące na granicy z Niemcami.

Dokąd po nartach?
Oprócz jazdy na nartach, w górach czeskich czekają na turystów także inne atrakcje, na przykład tory bobslejowe, saneczkowe, snowtubing. Miłośnikom jazdy na łyżwach polecamy zamarznięte jezioro Lipno. W miejscowości Pustevny w Beskidach corocznie w styczniu odbywa się międzynarodowe spotkanie rzeźbiarzy Królestwo Śniegowe. Artystów wykonujących rzeźby z lodu i śniegu będziemy mogli zobaczyć przy pracy w dniach od 11 do 15 stycznia 2013. Jeden z najtrudniejszych w Europie wyścigów psich zaprzęgów, Šediváčkův long, odbędzie się 22 – 26 stycznia 2013. Mnóstwo wrażeń czeka na widzów podczas zawodów Burton Spring Session, Quiksilver Snow Jam czy Redbull Nordix.

O czym jeszcze warto wiedzieć…
Aktualne wiadomości z większości czeskich ośrodków zamieszczone są na www.holidayinfo.cz. Znajdziemy tu między innymi informacje o czynnych trasach zjazdowych, wyciągach, pogodzie i wiele innych praktycznych wskazówek. Wykaz uzdrowisk czeskich i najważniejszych ośrodków narciarskich znajdziemy na stronie CzechTourism.

Więcej na: www.ttg.com.pl

d1q88lf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q88lf