Qaqwqwrqw

Egzotyczne zwierzę w polskich borach. Mieszkańcy nie wierzą własnym oczom

Nadleśnictwo Ruszów udostępniło zdjęcia kangura, który błąka się po Borach Dolnośląskich. Zwierzę prawdopodobnie zagubiło się i uciekło z niemieckiej hodowli. Teraz wprawia okolicznych mieszkańców w zdumienie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kangur prawdopodobnie uciekł z niemieckiej hodowli
Kangur prawdopodobnie uciekł z niemieckiej hodowli (Nadleśnictwo Ruszów)
Qaqwqwrqw

"Nie mogłem uwierzyć w to, co widzę, ale to naprawdę był kangur” – mówi dla Radio Wrocław mieszkaniec Pieńska. Z podobną sytuacją spotkali się też wędkarze, wśród nich pan Artur – "Normalnie pod drzewem stał kangur. Ciężka sprawa, bo kangur nie jest przystosowany do zimy w naszych warunkach” - mówi wędkarz.

Kangur, którego spotykają na drodze mieszkańcy Borów Dolnośląskich nazywa się walabia bagienna. Występuje głównie na wschodnim wybrzeżu Australii i na nowozelandzkiej wyspie Kawau. Wybiera raczej obszary zadrzewione o gęstym podszyciu, gdzie prowadzi nocny tryb życia.

Polskie warunki atmosferyczne nie są dla niego sprzyjające, ale podobno jest w stanie przeżyć polską zimę. Jednak w Borach Dolnośląskich sroga zima nie jest dla niego jedynym zagrożeniem. Jest on też łakomym kąskiem dla polskich drapieżników. Nieznanemu dotąd smakołykowi nie oprą się na pewno wilki, z którymi kangur na pewno prędzej czy później będzie musiał się zmierzyć .

Qaqwqwrqw

Okazuje się jednak, że walabia bagienna to nie jedyne egzotyczne zwierzę, które można spotkać w tamtych rejonach. Leśnicy natknęli się w Borach Dolnośląskich także na bawoły wodne oraz strusie. Choć są to ciekawe i inspirujące okazy, to leśniczy zwracają uwagę, że ci uciekinierzy z hodowli mogą być nosicielami chorób.

Źródło: Radio Wrocław
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: #dziejesienazywo: Najpopularniejsze egzotyczne kierunki

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
Qaqwqwrqw