Trwa ładowanie...

Emirates. Pierwsze linie lotnicze na świecie wprowadzają testy na koronawirusa

Linie lotnicze Emirates, jako pierwsze na świecie, wprowadziły szybkie testy na obecność koronawirusa dla pasażerów. Ich wykonanie trwa tylko 10 minut.

Share
Emirates. Pierwsze linie lotnicze na świecie wprowadzają testy na koronawirusa
Źródło: Emirates
d1dcj6n

Emirates, uznawane za jednej z najlepszych linii lotniczych na świecie, poinformowały, że wprowadzają testy na koronawirusa dla pasażerów. Badanie trwa 10 minut i przeprowadzane jest przed lotem na lotnisku w Dubaju.

Testy na koronawirusa

Szybkie testy na obecność COVID-19 udało się wprowadzić dzięki współpracy Emirates z Dubai Health Authority. Pierwsze badania miały miejsce 15 kwietnia przed lotem z Dubaju do Tunezji.

d1dcj6n

Na razie testy mają być wykonywane na wybranych rejsach linii Emirates - przed rejsami do państw, które wymagają od pasażerów posiadania certyfikatu medycznego potwierdzającego brak zakażenia. - Obecnie pracujemy nad możliwością zwiększenia skali przeprowadzanych testów w przyszłości i wykonywania ich również pasażerom innych lotów. Umożliwi nam to natychmiastowe rozpoznanie stanu zdrowia pasażerów, którzy podróżują do krajów wymagających przeprowadzenia testu na COVID-19. Zdrowie i bezpieczeństwo personelu i pasażerów mają dla nas ogromne znaczenie - mówi Adel Al Redha, dyrektor operacyjny Emirates.

Środki ostrożności w podróży

W związku z koronawirusem linie wprowadziły szereg usprawnień związanych z odprawą i wejściem na pokład tak, aby dostosować je do obowiązujących zasad dystansu społecznego.

Getty Images
Źródło: Getty Images, Fot: SOPA Images

Przy każdym stanowisku odprawy zainstalowano bariery ochronne, a rękawice, maski i środki dezynfekujące do rąk są obowiązkowe dla wszystkich pracowników lotniska.

d1dcj6n

Pasażerowie są również zobowiązani do przestrzegania wytycznych dotyczących dystansu w trakcie podróży oraz do noszenia własnych masek na lotnisku i pokładzie samolotu.

Na pokładach samolotów nie ma czasopism czy ulotek. Opakowanie i sposób podania jedzenia i napojów zostały zmodyfikowane w celu zachowania maksymalnych środków ostrożności.

Podróżni nie mogą zabrać na pokład bagażu podręcznego. Dozwolone są tylko: laptopy, torebki, teczki lub akcesoria dziecięce.

Po każdej podróży samoloty Emirates zostaną poddane zaawansowanym procedurom czyszczenia i dezynfekcji w Dubaju.

d1dcj6n

Źródło: Conde Nast/Emirates

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Czechy pokazały, że można. Sąsiad Polski powinien być dla nas wzorem

d1dcj6n

Podziel się opinią

Share
d1dcj6n
d1dcj6n