Trwa ładowanie...

Gdańsk nominowany do prestiżowego tytułu

Gdańsk, jako jedyne miasto w Polsce, został nominowany w konkursie o tytuł ”European Best Destination 2017”. Konkurentami grodu nad Motławą są między innymi Berlin, Paryż, Londyn, Porto czy Madryt.

Gdańsk nominowany do prestiżowego tytułuŹródło: Shutterstock.com
d2g9wlm
d2g9wlm

Według przewodnika Lonely Planet Gdańsk gwarantuje niepowtarzalny klimat i niezwykłe przeżycia. "Na atmosferę składają się stare, piękne zabytki i zapach morza. Kuszące sklepy i 20 kilometrów plaż. Niespotykane nigdzie indziej kulturalne imprezy i rezerwaty przyrody. Restauracje, kawiarnie i kluby oraz duch wolności i tolerancji, nie raz dający o sobie znać w tysiącletniej, wielonarodowej historii" - czytamy na stronach przewodnika. Czy to prawda? Naszym zdaniem tak! Tę opinię podzielają też sami podróżujący. Latem ubiegłego roku Gdańsk odwiedziło blisko 770 tys. gości z całego świata, a średnia ocena z pobytu w dziesięciopunktowej skali wynosiła 8,8.

Turyści ze Skandynawii uważają, że Gdańsk bardzo przypomina ich miasta, ale jest dużo tańszy, ci z południa Europy są zachwyceni położeniem miasta i infrastrukturą - hotelami, restauracjami i liczbą atrakcji. Turyści zza oceanu bywają zaskoczeni - Gdańska nie traktują jako pozycji obowiązkowej podczas wizyty w Europie, ale po zobaczeniu miasta często bukują kolejne wycieczki nad Bałtyk, bo wciąż im mało.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

W konkursie "European Best Destination" bierze udział 20 miast najczęściej odwiedzanych przez turystów i tych o bardzo dobrej reputacji w internecie. Gdańsk jest jedynym kandydatem z Polski. Konkuruje m.in.: z Amsterdamem, Madrytem, Porto, Wiedniem, Mediolanem, Brukselą, Atenami czy San Sebastian (nie mylić z San Escobar).

Głosowanie trwa od 20 stycznia do 10 lutego 2017 r. na stronie www.europeanbestdestinations.com. Z jednego komputera można oddać głos raz na siedem dni. - Zapraszam do udziału w głosowaniu wszystkich gdańszczan, ale też przyjaciół i sympatyków naszego miasta. Bo wybierając Gdańsk, doceniamy jednocześnie całą Polskę – zachęca prezydent miasta Paweł Adamowicz.

d2g9wlm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g9wlm