Trwa ładowanie...

Gdzie w Polsce spędzać urlop jesienią?

Polska złota jesień to idealny moment na poznawanie naszego kraju. Nie jest jeszcze bardzo zimno, a przyroda zasypuje nas feerią barw. Warto więc choć na kilka dni wyrwać się z codzienności i odkryć miejsca malownicze lub tajemnicze.

Gdzie w Polsce spędzać urlop jesienią?Źródło: wiki cc-by
d2exwh4
d2exwh4

Polska złota jesień *to idealny moment na poznawanie naszego kraju. Nie jest jeszcze bardzo zimno, a przyroda zasypuje nas feerią barw. Warto więc choć na kilka dni wyrwać się z codzienności i odkryć miejsca malownicze lub tajemnicze. Goście programu, Martyna Mortka z portalu turystycznego _ wakacje.pl _ oraz Krzysztof Matys, właściciel biura podróży _ Krzysztof Matys Travel _, opowiadają, gdzie warto wybrać się o tej porze roku.
Rejony, które są atrakcyjne dla osób chcących spędzić w Polsce jesienią, to m.in *
Bieszczady
. Do punktów obowiązkowych podczas wędrówek należą Połoniny Caryńska i Wetlińska, Tarnica czy Zalew Soliński. Region ten to również jedno z ostatnich miejsc w Europie, gdzie wciąż występuje prawdziwie ciemne niebo, wolne od zanieczyszczeń sztucznym światłem cywilizacji. Styk granic Polski, Słowacji i Ukrainy to jeden z najciemniejszych nocą zakątków Europy. Dlatego też szczególnie warto wybrać się do Parku Gwiezdnego Nieba.
Pod uwagę warto wziąć także Podlasie. To region Polski, w którym znajdują się wielkie kompleksy leśne, cztery parki narodowe, trzy parki krajobrazowe, czyste rzeki i jeziora oraz dzikie, nieodkryte zakątki, o których istnieniu wie niewielu. To również mozaika kulturowa i narodowościowa: od wieków żyją obok siebie Polacy, Białorusini, Litwini, Ukraińcy, Rosjanie, Tatarzy i Żydzi. Jesień to idealna pora na niepowtarzalną podróż po najbardziej fascynujących zakątkach Polski wschodniej.

d2exwh4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2exwh4