Trwa ładowanie...
31-01-2016 16:47

GOPR-owcy, ludzie z charakterem

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe powstało w 1952 roku. Ta zamknięta organizacja prowadzi akcje ratownicze w Polsce w ramach siedmiu grup regionalnych: bieszczadzkiej, krynickiej, podhalańskiej, jurajskiej, beskidzkiej, wałbrzysko-kłodzkiej i karkonoskiej. Ratownicy pełnią 24-godzinne dyżury przez 365 dni w roku. Ich praca w dużej mierze jest możliwa dzięki sponsorom, którzy zapewniają im nowoczesny sprzęt ratunkowy, umożliwiający sprawną pracę.

GOPR-owcy, ludzie z charakteremŹródło: East News
dijeojs
dijeojs

- Ratowników zawodowych jest tylko 107 z rzeszy kilku tysięcy ratowników ochotników, więc myślę, że to jest pasja dla ludzi, którzy kochają góry, którzy chcą nieść pomoc w tych górach - mówi o swojej pracy Michał Słaboń, Naczelnik Grupy Krynickiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Co zrobić, aby zostać ratownikiem GOPRu? W poradniku, na oficjalnej stronie organizacji, możemy się dowiedzieć, że wymaganiom sprosta „każdy chętny, młody, sprawny fizycznie, bez lęku wysokości człowiek, który pokochał góry i ludzi w nich działających, o ustabilizowanej sytuacji finansowej (ratownicy o pieniądzach nie rozmawiają, ale w pierwszym okresie cała działalność w GOPR opiera się na sprzęcie indywidualnym), z dużą wewnętrzną potrzebą poświęcania swojego cennego wolnego czasu dla niesienia pomocy innym." Co dostanie w zamian? Możliwość i zaszczyt ratowania ludzkiego życia.

dijeojs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dijeojs

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj