Trwa ładowanie...

Góry w Ameryce Południowej. Patagonia. Niezwykła kraina

Nie ma drugiego takiego miejsca na ziemi. Krajobrazy powalają na kolana, a kontakt z naturą dostępny jest tu na każdym kroku. Pory roku w Patagonii wypadają tam dokładnie odwrotnie niż w Polsce. Zatem, gdy my zaczynamy smażyć się w słońcu, tam startuje sezon narciarski. Góry w Ameryce Południowej cię urzekną.

d36h79y
d36h79y

Patagonia to kraina geograficzna w południowej części Ameryki Południowej, położona na terenie Argentyny i Chile, a dokładnie między Oceanem Atlantyckim a Spokojnym. Zajmuje obszar prawie trzy razy większy niż Polska, ale żyje tam tylko ok. 2 mln ludzi.

Odkrywcą tego rejonu był Ferdynand Magellan. Według przekazu A. Pigafetty, kronikarza wyprawy, Magellan nazwał ludy zamieszkujące ten obszar Patagão od rzekomo występujących tam gigantycznych ludzi. Inne teorie sugerują, że Patagonia swoją nazwę wzięła od dzikiego zwierza z hiszpańskiej literatury. Magellan postrzegał odzianych w skóry i spożywających surowe mięso tubylców na równi z tym stworem.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że to miejsce iście magiczne. Znajdują się tam liczne fiordy, jeziora i wyspy. A bezpośrednio nad Patagonią wznoszą się Andy – góry wulkaniczne i lodowce, które wyglądają jak nie z tej ziemi.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: San Hoyano

Patagonia to także niesamowite zwierzęta i ptaki. Zobaczysz tu zarówno pingwiny, wieloryby, gwanako andyjskie, jak i nandu, flamingi i kondory.

d36h79y

Podczas wizyty w Patagonii koniecznie trzeba spróbować lokalnej kuchni. Doskonałe jest tam wino, wołowina uznawana jest za najlepszą na świecie.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

W zależności od części regionu i pory roku, na miejscu można uprawiać np. kajakarstwo i jazdę konną (kwiecień-październik), narciarstwo (czerwiec-wrzesień) czy trekking (listopad-kwiecień). To region idealny dla miłośników aktywnego spędzania czasu.

d36h79y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36h79y