Trwa ładowanie...
d41svqe
Góry w Ameryce Południowej. Patagonia. Niezwykła kraina

Góry w Ameryce Południowej. Patagonia. Niezwykła kraina

Nie ma drugiego takiego miejsca na ziemi. Krajobrazy powalają na kolana, a kontakt z naturą dostępny jest tu na każdym kroku. Pory roku w Patagonii wypadają tam dokładnie odwrotnie niż w Polsce. Zatem, gdy my zaczynamy smażyć się w słońcu, tam startuje sezon narciarski. Góry w Ameryce Południowej cię urzekną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d41svqe

Patagonia to kraina geograficzna w południowej części Ameryki Południowej, położona na terenie Argentyny i Chile, a dokładnie między Oceanem Atlantyckim a Spokojnym. Zajmuje obszar prawie trzy razy większy niż Polska, ale żyje tam tylko ok. 2 mln ludzi.

Odkrywcą tego rejonu był Ferdynand Magellan. Według przekazu A. Pigafetty, kronikarza wyprawy, Magellan nazwał ludy zamieszkujące ten obszar Patagão od rzekomo występujących tam gigantycznych ludzi. Inne teorie sugerują, że Patagonia swoją nazwę wzięła od dzikiego zwierza z hiszpańskiej literatury. Magellan postrzegał odzianych w skóry i spożywających surowe mięso tubylców na równi z tym stworem.

d41svqe

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że to miejsce iście magiczne. Znajdują się tam liczne fiordy, jeziora i wyspy. A bezpośrednio nad Patagonią wznoszą się Andy – góry wulkaniczne i lodowce, które wyglądają jak nie z tej ziemi.

    Shutterstock.com
(Shutterstock.com, Fot: San Hoyano)

Patagonia to także niesamowite zwierzęta i ptaki. Zobaczysz tu zarówno pingwiny, wieloryby, gwanako andyjskie, jak i nandu, flamingi i kondory.

Podczas wizyty w Patagonii koniecznie trzeba spróbować lokalnej kuchni. Doskonałe jest tam wino, wołowina uznawana jest za najlepszą na świecie.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

W zależności od części regionu i pory roku, na miejscu można uprawiać np. kajakarstwo i jazdę konną (kwiecień-październik), narciarstwo (czerwiec-wrzesień) czy trekking (listopad-kwiecień). To region idealny dla miłośników aktywnego spędzania czasu.

d41svqe

Podziel się opinią

Share
d41svqe
d41svqe