Trwa ładowanie...
dth53sk

Horrendalnie wysokie ceny noclegów na mundial. Zarobić chcą nie tylko hotelarze

Już w połowie czerwca w 11 rosyjskich miastach rozegrane zostaną mecze piłkarskich mistrzostw świata. Jednak wielu gości, zamiast zostać na kilka dni, chce po meczu wracać do swoich domów. Wszystko przez skandalicznie wysokie ceny noclegów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rząd od wielu miesięcy prowadzi rozmowy z hotelarzami i liniami lotniczymi, aby nie windowały cen na czas mundialu
Rząd od wielu miesięcy prowadzi rozmowy z hotelarzami i liniami lotniczymi, aby nie windowały cen na czas mundialu (Shutterstock.com)
dth53sk

Rosyjscy hotelarze już od dawna zacierają ręce na myśl o kibicach, którzy przybędą na mundial – według szacunków, do Rosji ma przyjechać na rozgrywki nawet milion gości. Okazuje się, że w wielu miejscach ceny zakwaterowania są astronomiczne.

Płać i płacz

Jak podaje RMF FM, przykładowo w Jekaterynburgu za najtańszy pokój w hotelu, w dniu meczu Szwecji z Meksykiem, należy zapłacić 600 dol. (ok. 2180 zł). Okazuje się, że w miastach, w których odbędą się mecze, 90 proc. miejsc w hotelach jest już zarezerwowanych. Zostały już tylko najdroższe pokoje. Dlatego np. część osób z Wielkiej Brytanii szuka takich połączeń lotniczych, aby po meczach od razu móc wracać do swojego kraju. Sporo fanów piłki nożnej zamierza spać w namiotach czy podczas podróży pociągiem.

Shutterstock.com
Podziel się

Zarobić chcą też zwykli Rosjanie

Zakwaterowanie w czasie mundialu można znaleźć nie tylko w hotelach, ale też w prywatnych mieszkaniach. Jednak ich właściciele także żądają ogromnych sum. Np. w Moskwie doba w zwykłym lokum, w bloku z wielkiej płyt, to koszt rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Rodziny, które wynajmują swoje "m" kibicom, często wyjeżdżają na podmiejskie działki letniskowe i śpią w drewnianych domkach.

dth53sk

Okazuje się, że nie tylko w stolicy Rosji, ale również w innych miastach koszt noclegu może przyprawić o ból głowy. W 300-tysięcznym Sarańsku, za zakwaterowanie w "chruszczowce", czyli kiepskiej jakości budynku z lat 60. XX w., właściciele chcą aż 100 tys. rubli (ok. 6 tys. zł).

Shutterstock.com
Podziel się

Rząd od wielu miesięcy prowadzi rozmowy z hotelarzami i liniami lotniczymi, aby nie windowały cen na czas mundialu, jednak można odnieść wrażenie, że na wiele sie one nie zdały. Można przypuszczać, że stawki za nocleg spadną dopiero przed samymi rozgrywkami.

Brak wymaganej wizy na otarcie łez

Informacja, która z pewnością ucieszy kibiców, to brak potrzeby posiadania wizy na mistrzostwa świata w piłce nożnej. Decyzja została ogłoszona w środę 16 maja przez rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wjazd i wyjazd z terytorium Rosji będzie możliwy na podstawie paszportu oraz tzw. "paszportu kibica" (FAN-ID). Jest to specjalna karta widza, którą mogą otrzymać jedynie posiadacze biletów na mecze.

dth53sk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: W Dzień Zwycięstwa przejadą Mostem Krymskim pierwsze samochody

dth53sk

Podziel się opinią

Share

dth53sk

dth53sk