Trwa ładowanie...
d1g6lgc

Rosja

Największe atrakcje
Strefa czasowa:

Moskwa UTC+4, Irkuck UTC+9, Władywostok UTC+11

Języki:

rosyjski oraz na poszczególnych obszarach języki narodów i grup etnicznych

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Najpopularniejsze lotniska:Moskwa Szeremietiewo (SVO), Moskwa
Wnukowo (VKO), Moskwa Bykowo (BKA), Petersburg (LED), Soczi (AER), Murmańsk (MMK), Władywostok (VVO), Mineralne Wody /region Elbrus/ (MRV)

Co warto zobaczyć: Moskwa: Kreml, Plac Czerwony, Cerkiew Wasyla Błogosławionego, Sobór Archangielski, Teatr Bolszoj, Sobór Chrystusa Zbawiciela, Klasztor i cmentarz Nowodziewiczy, Galeria Trietiakowska, Patriarsze Prudy; Petersburg z Twierdzą Pietropawłowską, Bajkał, Ałtaj, Biały Kreml w Kazaniu, Kiży, Monaster Troicki w Zagorsku, Sobór św. Sofii, w Nowogrodzie Wielkim, Mierzeia Kurońska

Rosja
Przykładowe ceny

Nocleg w hostelu (Moskwa, Petersburg) - od 16 EUR, nocleg w hotel Petersburg od 75 EUR, Moskwa: posiłek w taniej restauracji od 12 EUR, kawa w restauracji od 3,50 EUR, jednorazowy bilet na transport miejski - 0,65 EUR, taxi:od 8,15 EUR za "trzaśnięcie drzwiami" + od 0,50 EUR/km,nocleg w hotelu od 100 EUR
Uwaga! W dużej części placówek kulturalnych (muzea, teatry, galerie sztuki) obowiązuje zróżnicowanie cen dla obywateli rosyjskich i cudzoziemców.

Czas lotu / jazdy samochodem

do Moskwy i Petersburga 2 h 15 min.

Orientacyjna odległość

Warszawa - Moskwa 1252 km

Wiza

Obowiązują zasady wjazdu na podstawie wiz. Niezbędny jest paszport, który powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy, licząc od dnia, w którym ma się kończyć okres ważności wizy rosyjskiej.

Służba zdrowia

Występuje zagrożenie AIDS, gruźlicą i chorobami układu pokarmowego (zwłaszcza na prowincji). Zalecane są szczepienia przeciwko dyfterytowi, tężcowi, gruźlicy, żółtaczce typu A i B oraz chorobie wywołanej przez ukąszenie kleszczy.

Bezpieczeństwo

Występuje zagrożenie przestępczością pospolitą, jak: kradzieże, napady rabunkowe, włamania, oszustwa i pobicia. Nie należy zachowywać się w sposób, który by sugerował, iż ma się przy sobie większą sumę pieniędzy, zwłaszcza w takich miejscach jak: hotele, restauracje, stacje benzynowe itp. Należy unikać przygodnych znajomości (w tym nawiązywania znajomości poprzez Internet na portalach społecznościowych), wdawania się w podejrzane interesy, zabierania przypadkowych pasażerów. Lepiej tez nie korzystać z zaproszeń do prywatnych mieszkań nieznanych bliżej osób, a także z poczęstunku, w szczególności alkoholem i innymi płynami. Nawet oryginalnie zamknięta butelka wody (podana, przykładowo, przez kierowcę taksówki) może zawierać groźne dla życia i zdrowia substancje, powodujące np. chwilową utratę świadomości i pamięci. Większe sumy pieniędzy, bilety, dokumenty i kosztowności radzimy przechowywać w skrytkach hotelowych. Najlepiej mieć przy sobie jedynie niezbędne kwoty oraz w miarę możliwości korzystać z kart kredytowych. Radzimy też unikać samotnych spacerów i podróżowania samochodem nocą, a także zatrzymywania się poza parkingami i oznaczonymi miejscami postojowymi.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g6lgc
d1g6lgc
d1g6lgc