Trwa ładowanie...
dth53sk

Hotel w opuszczonym kamieniołomie. To miejsce dla prawdziwych bogaczy

W połowie listopada oficjalnie otworzono unikatowy hotel, który zbudowano w nieużywanym kamieniołomie Shenkeng w Chinach. O inwestycji było głośno na całym świecie. Pobyt w tym obiekcie nie należy do najtańszych przyjemności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Projekt hotelu jest nietypowy, a jego realizacja przysporzyła budowniczym sporo problemów
Projekt hotelu jest nietypowy, a jego realizacja przysporzyła budowniczym sporo problemów (Facebook.com)
dth53sk

Ten jedyny w swoim rodzaju 336-pokojowy hotel nosi nazwę Intercontinental Shanghai Wonderland i obejmuje część kompleksu rozrywkowo-wypoczynkowego.

Hotel "przytulony" jest do pionowej ściany kamiennego wyrobiska i oferuje gościom widok na jezioro i sztuczny wodospad. Wygląd obiektu robi wrażenie, choć trzeba mocno ruszyć wyobraźnią, aby spoglądając na niego widzieć to, co jego architekt. Hotel ma bowiem przywodzić na myśl naturalne kryształy ukryte w kamiennej ścianie.

Podziemny, 17-piętrowy hotel zlokalizowany jest ok. godziny jazdy samochodem z centrum Szanghaju. Cena pokoju 2-osobowego to koszt co najmniej 3394 juanów, czyli ok. 1900 zł za dobę.

Twitter
Podziel się

Projekt jest nietypowy, a jego realizacja przysporzyła budowniczym sporo problemów. Na przykład przed rozpoczęciem budowy w 2013 r. obfite opady deszczu spowodowały, że pobliska rzeka zaczęła przelewać się do kamieniołomu, wypełniając go do połowy. Takie wydarzenia w przyszłości mogłyby stanowić poważne zagrożenie dla gości hotelu, dlatego wcześniej zbudowano odpowiednie wały wokół krawędzi niecki skrywającej budowlę. Dodatkowo system pomp reguluje na bieżąco poziom wody.

dth53sk

Niektóre z pokoi w Intercontinental Shanghai Wonderland znajdują się pod wodą, dzięki czemu goście mają możliwość podziwiania egzotycznych ryb i pięknych podwodnych roślin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez [dziejesie.wp.pl](https://dziejesie.wp.pl/){:external}

Zobacz też: Dwójka gości hotelowych zarażonych groźną bakterią w Egipcie

dth53sk

Podziel się opinią

Share

dth53sk

dth53sk