Trwa ładowanie...

Irlandia - tajemniczy, celtycki krzyż w środku lasu

Celtycki krzyż w środku lasu, który tworzą drzewa innego gatunku, wypatrzyli pasażerowie samolotu przelatującego nad hrabstwem Donegal w Irlandii. Lokalni dziennikarze ustalili, że jego autorem tego nietypowego „dzieła” jest leśnik Liam Emmery. Mężczyzna zmarł jednak sześć lat temu i prawdopodobnie nigdy nie miał okazji zobaczyć efektu swojej pracy z wysokości.

Share
Irlandia - tajemniczy, celtycki krzyż w środku lasu
Źródło: screen
d3puvzz

Celtycki krzyż w środku lasu, który tworzą drzewa innego gatunku, wypatrzyli pasażerowie samolotu przelatującego nad hrabstwem Donegal w Irlandii. Lokalni dziennikarze ustalili, że autorem tego nietypowego dzieła jest leśnik Liam Emmery. Mężczyzna zmarł jednak sześć lat temu i prawdopodobnie nigdy nie miał okazji zobaczyć efektu swojej pracy z wysokości.

d3puvzz

Hrabstwo Donegal położone jest na północnym zachodzie kraju. Nazwa pochodzi z języka irlandzkiego i oznacza "fort, który odpiera cudzoziemców". Większość terytorium zajmują niskie góry Donegal, pastwiska i lasy. Natomiast linia brzegowa jest bardzo urozmaicona – występują tu liczne zatoki, przybrzeżne wyspy. Tutejsze klify Slieve League są drugimi pod względem wysokości w Europie. Stolicą hrabstwa jest miasto Lifford, liczące niespełna 2 tys. mieszkańców.

wg

d3puvzz

Podziel się opinią

Share
d3puvzz
d3puvzz