Trwa ładowanie...

Irlandia - tajemniczy, celtycki krzyż w środku lasu

Celtycki krzyż w środku lasu, który tworzą drzewa innego gatunku, wypatrzyli pasażerowie samolotu przelatującego nad hrabstwem Donegal w Irlandii. Lokalni dziennikarze ustalili, że jego autorem tego nietypowego „dzieła” jest leśnik Liam Emmery. Mężczyzna zmarł jednak sześć lat temu i prawdopodobnie nigdy nie miał okazji zobaczyć efektu swojej pracy z wysokości.

Irlandia - tajemniczy, celtycki krzyż w środku lasuŹródło: screen
do9f6hs
do9f6hs

Celtycki krzyż w środku lasu, który tworzą drzewa innego gatunku, wypatrzyli pasażerowie samolotu przelatującego nad hrabstwem Donegal w Irlandii. Lokalni dziennikarze ustalili, że autorem tego nietypowego dzieła jest leśnik Liam Emmery. Mężczyzna zmarł jednak sześć lat temu i prawdopodobnie nigdy nie miał okazji zobaczyć efektu swojej pracy z wysokości.

Hrabstwo Donegal położone jest na północnym zachodzie kraju. Nazwa pochodzi z języka irlandzkiego i oznacza "fort, który odpiera cudzoziemców". Większość terytorium zajmują niskie góry Donegal, pastwiska i lasy. Natomiast linia brzegowa jest bardzo urozmaicona – występują tu liczne zatoki, przybrzeżne wyspy. Tutejsze klify Slieve League są drugimi pod względem wysokości w Europie. Stolicą hrabstwa jest miasto Lifford, liczące niespełna 2 tys. mieszkańców.

wg

do9f6hs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do9f6hs