Trwa ładowanie...
doc8qk8

Jak często powinniśmy zmieniać maseczki ochronne? Wyjaśniają eksperci

Jak właściwe używać maseczki ochronne oraz jak często należy je wymieniać? Wiele osób nie ma pełnej wiedzy na ten temat i popełnia podstawowe błędy, które mogą przyczynić się do problemów zdrowotnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Punta Umbria, Huelva, Hiszpania
Punta Umbria, Huelva, Hiszpania (123RF)
doc8qk8

4 godziny – tyle czasu powinna być maksymalnie używana maseczka jednorazowa w ocenie specjalistów. Powinna być wymieniana częściej w przypadku, gdy jest mocno zawilgocona. Dlaczego jest to tak ważne z medycznego punktu widzenia? Ponieważ jej niewłaściwie noszenie może narazić układ oddechowy na zakażenie bakteriami lub grzybami, a skórę na schorzenia dermatologiczne.

Pulmonolodzy radzą, jak często zdejmować maseczki

doc8qk8

Gustav de Luiza, szef oddziału pulmonologii w szpitalu Vithas Xanit Internacional pod Malagą, poinformował, że podstawowa zasada, jakiej powinniśmy się trzymać, nosząc maseczki, to aby regularnie je zdejmować. Dzięki temu układ oddechowy może swobodnie pracować.

"Po 45 min. od włożenia maski ochronnej powinna być ona zdjęta na krótki, 5-minutowy odpoczynek. Najdłuższym okresem ciągłego noszenia maski powinno być 60 min. Aby układ oddechowy mógł swobodnie pracować, należy potem zrobić 10-minutową przerwę" – wyjaśnili hiszpańscy pulmolodzy. O ich opinii poinformował dziennik "Diario Sun" – donosi TVN Meteo za PAP.

Hiszpańscy eksperci radzą, aby w sytuacji, gdy osoba nosząca maskę nie może jej zdjąć przez 4-5 godzin, zrobić przerwę w jej noszeniu przez ok. 30-60 min.

doc8qk8

Noszenie maseczek w Hiszpanii

Turyści, którzy udają się do Hiszpanii, muszą pamiętać, że mimo iż tamtejszy rząd nakazał zasłaniać usta i nos jedynie w zadaszonych pomieszczeniach publicznych, a także zachowywać 1,5 metra dystansu od innych osób, w różnych częściach tego kraju mogą obowiązywać odmienne zasady. Inne obostrzenia mogą też funkcjonować na terenie hiszpańskich wysp, jak Ibiza czy Majorka.

Źródło: Diario Sun, TVN Meteo

Zakrywanie twarzy i ust w komunikacji miejskiej. Która maseczka najlepsza na upał?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

doc8qk8

Podziel się opinią

Share
doc8qk8
doc8qk8