Trwa ładowanie...

Jeśli city break, to tylko w Gdańsku. Brytyjska dziennikarka zachwyca się polskim miastem

"Jest tak piękny, że zrujnuje twoje oczekiwania dotyczące postkomunistycznych czasów" – w ten sposób autorka popularnego brytyjskiego portalu rozpoczyna tekst poświęcony Gdańskowi. Zachwala w nim miasto jako jedno z najpiękniejszych w Polsce. Co ją tak oczarowało?

Jeśli city break, to tylko w Gdańsku. Brytyjska dziennikarka zachwyca się polskim miastemŹródło: Shutterstock.com, fot: kavalenkau
d1br494
d1br494

Legenda Gdańska trwa od momentu, gdy Lech Wałęsa i jego "polscy bracia" zbuntowali się przeciwko komunizmowi i doprowadzili do upadku totalitarnego systemu w kraju – pisze niejaka Sue Jolly. W artykule opublikowanym na brytyjskim portalu mirror.co.uk dziennikarka dzieli się z czytelnikami swoim, pielęgnowanym przez długie lata przekonaniem, że Gdańsk nie jest interesującym miejscem do odwiedzenia. Owo przekonanie, tłumaczy Jolly, utrwaliło się w niej pod wpływem fotografii sprzed lat, na których widziała strajki, wiece i starcia mieszkańców z milicją.

Podobno dziennikarze powinni dobrze orientować się w świecie, ale wygląda na to, że są wyjątki od tej zasady. Po wylądowaniu na miejscu nasza dziennikarka przeżyła bowiem szok połączony z niedowierzaniem.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: kingcraft

"Zobaczyłam ludzi popijających kawę w ogródkach przed kawiarniami, spacerowałam promenadą nad piękną rzeką, przy której cumują jachty, a teraz idę ulicami pięknego starego miasta z budynkami o wspaniałych fasadach" – emocjonuje się w swoim tekście Sue. I na tym nie poprzestaje. "Przez chwilę się nawet zastanawiałam, czy przypadkiem nie wsiadłam do niewłaściwego samolotu i nie wylądowałam w Amsterdamie".

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: Kamil Macniak

Dalej autorka materiału opowiada o swojej wizycie w gdańskiej Brovarni i zachwyca się pysznymi lodami ("mimo, że Polacy mają mroźne zimny, też lubią lody"). Wspomina też o niskich cenach, odwiedziny w Europejskim Centrum Solidarności i relacjonuje wizyty w Toruniu i Warszawie.

d1br494

Cóż możemy dodać? Fajnie, że zagraniczne media piszą o Polsce w tak pozytywny sposób. Szkoda tylko, że ich pracowników wciąż zaskakuje fakt, iż po ulicach naszych miast nie chodzą pingwiny, lamy i niedźwiedzie polarne.

Pogodowa mapa Polski. Gdzie warto wypoczywać latem?

d1br494
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1br494