Trwa ładowanie...

Już wkrótce na Mount Evereście skorzystasz z darmowego wifi

Organizacja Nepal Telecommunications Authority (NTA) ogłosiła, że już niedługo na wysokości 5360 metrów zostaną zamontowane nadajniki wifi. Będzie to najwyżej położone miejsce na świecie, gdzie będzie można bezpłatnie surfować w sieci.

Już wkrótce na Mount Evereście skorzystasz z darmowego wifiŹródło: Shutterstock.com, fot: Daniel Prudek
d2fvm42
d2fvm42

Zdobyć najwyższy szczyt świata i nie móc się tym od razu pochwalić? Taki wyczyn aż prosi się o wysłanie znajomym snapchata lub publikację selfie na profilu na Instagramie. Oczywiście nie wszyscy mierzą się z tym problemem, bo nie każdy decyduje się na wyprawę w Himalaje. Jednak ci, którzy podejmują wyzwanie i decydują się na wspinaczkę na Czomolungmę, do tej pory nie mieli w tej kwestii łatwo.

Niedługo ma się to zmienić. Nepal Telecommunications Authority, państwowa organizacja odpowiedzialna za regulowanie wszelkich spraw związanych z telekomunikacją (komórkową, satelitarną i kablową) w Nepalu, zdradziła, że ma w planach uruchomienie bezprzewodowego i bezpłatnego internetu w stacjach: Mount Everest Base Camp na wysokości 5360 m n.p.m., a także Annapurna Base Camp na wysokości 4130 m n.p.m.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: Daniel Prudek

Te działania mają na celu promocję turystyki w regionie. „Wierzymy, że lepszy dostęp do komunikacji, udostępnienie turystom możliwości bezpłatnego wysyłania zdjęć, filmów i wiadomości, zwiększą zainteresowanie górskimi wyprawami w Nepalu – powiedział Digambar Jha, prezes NTA.

d2fvm42

Jesteście zdziwieni? Nie powinniście być. Mount Everest, czyli najwyższy szczyt ziemi (wysokość 8848 metrów n.p.m.), od dawna nie jest już zarezerwowany tylko dla najlepszych i najbardziej doświadczonych himalaistów. Zdobywały go już dzieci, osoby starsze, a nawet niepełnosprawne. Zjeżdżano z niego na nartach i snowboardzie. Chętnych na wspinaczkę na "górę gór" przybywa, a lista z roku na rok jest coraz dłuższa.

d2fvm42
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fvm42