Trwa ładowanie...
d1qqr9e

Kanał Miłości w Sidari - Canal D'Amour

Największe atrakcje
Kanał Miłości w Sidari - Canal D'Amour
Region
Shutterstock
Źródło: Shutterstock, fot: Remmy Musser

Sidari na Korfu sprzyja miłości. Kanał Miłości to miejsce odwiedzane nie tylko przez zakochanych. Jeśli jesteś singlem, sprawdź, jak zdobyć kogoś do pary, odwiedzając znaną atrakcję Korfu.

Kanał Miłości na Korfu – Canal D'Amour

Jednym z najsłynniejszych miejsc na wyspie Korfu jest Kanał Miłości, czyli Canal D'Amour. Lubiana atrakcja Korfu usytuowana jest na północno-zachodniej części wybrzeża nieopodal miejscowości Sidari, a otoczona bujną zielenią soczystej roślinności.

Majestatyczne klify z piaskowca tworzące znany turystom z całego świata kształt kanału mają beżowy odcień, a otacza je lazurowe morze. Tutejsze piaszczyste plaże z łagodnym wejściem do bardzo ciepłej latem wody są idealne do rodzinnych kąpieli nawet z małymi dziećmi. A te widoki... Przy dobrej pogodzie (czyli na Korfu w zasadzie zawsze) dostrzegamy na horyzoncie góry w Albanii.

Jak zdobyć miłość? Przepłyń kanał w Sidari!

Legenda związana z Sidari na wyspie Korfu w Grecji głosi, że można tutaj zapewnić sobie powodzenie w życiu uczuciowym. Należy skoczyć z klifu do wody i przepłynąć wąski przesmyk. Śmiałek prędko po tym wyczynie zakocha się z wzajemnością. Para, która zrobi to wspólnie, ma się już nigdy nie rozstać. A w okolicy na odwiedzających tej rejon Korfu czekają przyjemne knajpki z boską panoramą na całą okolicę.

Kanał Miłości w Sidari - Canal D'Amour
Czas lotu / jazdy samochodem

ok. 3 h lotu/ ok. 23 h jazdy

Strefa czasowa

UTC +2

Waluta

Euro (EUR)

Orientacyjna odległość

1404 km samolotem, 2228 km samochodem

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qqr9e
d1qqr9e
d1qqr9e