Trwa ładowanie...
d4hzx17

Kapitol

Największe atrakcje
Kapitol
Region
Fotolia
Źródło: Fotolia

Kapitol to symbol demokracji i jeden z bardziej rozpoznawalnych budynków w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Na budowli wzorowało się wielu twórców siedzib rządowych w poszczególnych amerykańskich stanach.

Kapitol - historia

Waszyngton dzieli się na równe cztery części, według krzyżujących się tu osi północ-południe oraz wschód-zachód. Kierunki świata przecinają się dokładnie w usytuowanym na wzgórzu w najstarszej dzielnicy Waszyngtonu, Capitol Hill, Kapitolu. Budynek to siedziba władz federalnych, czyli Kongresu.

Wycieczkę do Kapitolu warto zaplanować na dni robocze, choć w soboty również da się wejść do budynku. Do obejrzenia są wówczas pomieszczenia obrad Senatu oraz Izby Reprezentantów. Przy tej samej ulicy znajduje się biblioteka Kongresu, podobno najlepiej zaopatrzona na świecie, połączona z Kapitolem wygodnym podziemnym przejściem, a także gmach Sądu Najwyższego.

Kapitol – zwiedzanie

Wejście do Kapitolu jest bezpłatne. Najlepiej zarezerwować wycieczkę z przewodnikiem (dla 15-osobowych grup), która rozpoczyna się wizytą w jednym z kin w Kapitolu i projekcją trzynastominutowego filmu "Out of Many, One". Następnie ogląda się Kryptę, Rotundę, a także National Statuary Hall. W tej komnacie z rzeźbami znanych ludzi poczuć można potęgę demokracji. Wszystkie amerykańskie stany przekazały Kongresowi po 2 zebrane tam pomniki, a największy to prawie siedmiotonowy i sześciometrowy pomnik króla Kamehamehy I z Hawajów.

Podczas zwiedzania Kapitolu trzeba przestrzegać zasad bezpieczeństwa, przekazanych przez przewodnika. Nie wolno oddzielać się od grupy, gdyż wszechobecna ochrona błyskawicznie interweniuje.

Kapitol
Czas lotu / jazdy samochodem

bezpośredni lot trwa 9 godzin, z przesiadkami 13-18 godzin

Strefa czasowa

UTC-5:00/ UTC-4:00

Waluta

Dolar amerykański (1 USD = 3,76 zł)

Ceny biletów

Bezpłatne, konieczna rezerwacja na stronie Kapitolu (https://www.visitthecapitol.gov/plan-visit/book-tour-capitol)

Orientacyjna odległość

7189 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hzx17
d4hzx17
d4hzx17