Trwa ładowanie...
d1mv9tw

Karkonosze - otwarta tylko część tras narciarskich

W dwóch największych ośrodkach turystycznych Karkonoszy - Szklarskiej Porębie i Karpaczu - narciarze mogą skorzystać tylko z niektórych tras. W wysokich górach śnieg na stokach jest zmrożony, a w niższych można pojeździć jedynie po trasach naśnieżanych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Karkonosze - otwarta tylko część tras narciarskich
(Fot: Michał Bobruk, CC licence, flickr. com)
d1mv9tw

Na *Szrenicy w Szklarskiej Porębie *narciarze mogą skorzystać jedynie z dwóch z pięciu znajdujących się tam nartostrad. Warunki do uprawnia sportów zimowych jednak są tam trudne.

Nieco lepiej jest w Karpaczu, gdzie z 28 wyciągów czynnych jest 18. Warunki do uprawiania narciarstwa są tam dobre. Dzięki sztucznej pokrywie śniegowej, na nartach można również pojeździć w Świeradowie Zdroju. Dobre warunki narciarskie są także w Zieleńcu, gdzie czynna jest większość tras.

W Karkonoszach panują również słabe warunki do uprawiania turystyki górskiej. Jak poinformował w czwartek PAP dyżurny ratownik karkonoskiej grupy GOPR, szlaki w wysokich partiach gór są oblodzone. "Wybierając się w góry powyżej tysiąca metrów powinniśmy mieć ze sobą raki" - powiedział ratownik.

Dodatkowo w wyższych partiach gór miejscami jest mglisto, co mocno ogranicza widoczność.

d1mv9tw

Podziel się opinią

Share
d1mv9tw
d1mv9tw