Trwa ładowanie...

Kenia stawia na turystykę. Z roku na rok jest coraz popularniejsza

Międzynarodowe sieci hotelowe zapowiedziały budowę dziesiątek hoteli w Kenii, która przeżywa w ostatnich latach boom turystyczny. Obcokrajowcy odwiedzają ją m.in. ze względu na dziką przyrodę, wysokie temperatury, safari i piękne plaże.

Kenia stawia na turystykę. Z roku na rok jest coraz popularniejszaŹródło: Shutterstock.com
d2r9whg
d2r9whg

Keziah Odemba, kenijski minister turystyki, z radością podzielił się z mediami informacją, że turystyka w jego kraju rośnie w siłę, a coraz więcej międzynarodowych sieci hoteli chce posiadać tam swoje obiekty. Wśród nich są: Swiss Lenana Motel, Radisson Blu, Villa Rosa Kempinski, Golden Tulip, Amber, Ibis Styles oraz kilkanaście innych marek. Hotel postawi też Hilton. Będzie mieć 64-piętra i powstanie w stolicy, Nairobi. W sumie do 2022 r. przyjezdni będą mieć do dyspozycji dodatkowe 4 tys. łóżek.

W 2016 r. Kenię odwiedziło 1,1 mln turystów – ok. 937 tys. osób przybyło tu w celach wakacyjnych, 78 tys. biznesowych, natomiast 136 tys. z innych względów. W 2017 r. liczba turystów ma sięgnąć 1,5 mln.

Nairobi, stolica Kenii / Shutterstock.com
Źródło: Nairobi, stolica Kenii / Shutterstock.com

Wraz ze wzrostem popularności Kenii, wzrosły ceny biletów lotniczych do popularnych kurortów oraz stawki za noc w hotelach. Ministerstwo prowadzi rozmowy z przewoźnikami oraz właścicielami resortów, aby ustalić maksymalne ceny dla obywateli tego kraju, które także im umożliwią spędzanie urlopu. Średnia płaca w Kenii wynosi ok. 13 tys. szylingów, czyli ok. 600 zł (w Polsce w 2017 r. wynosi 4221 zł). Jest znacznie niższa w mniejszych miasteczkach i na wsiach.

d2r9whg

27 września br., podczas Światowego Dnia Turystyki, afrykańskie kraje podjęły dyskusję, aby otworzyć granice dla podróżujących pomiędzy państwami Czarnego Lądu. To sprawiłoby, że zniknęłaby opłata wizowa, a tanie linie mogłyby otworzyć częste połączenia w niskich cenach – tak jak w Europie czy Stanach Zjednoczonych. Obywatele polscy udający się do Kenii muszą mieć wizę pobytową, o którą można ubiegać się na tej stronie lub na granicach kenijskich. Koszt jej wyrobienia wynosi 50 dolarów. Dzieci poniżej 16 r.ż. zwolnione są z obowiązku wizowego (pod warunkiem, że podróżują z opiekunami).

Wycieczki do Kenii dostępne również z Polski

Podróże do Kenii są dostępne w ofertach największych biur podróży. Tygodniowe (lub 9-dniowe wycieczki), z zakwaterowaniem w hotelu 4-gwiazdkowym, śniadaniami i biletami lotniczymi w cenie (wylot z Warszawy) wynoszą od ok. 2900 zł za osobę. Jeśli zależy nam na all inclusive, za urlop zapłacimy od ok. 3250 zł za osobę.

Zobacz też: Niezwykłe podróże Marcina Lewandowskiego do Kenii

d2r9whg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r9whg