Trwa ładowanie...
ycipk-15paqd

Kolejne miejsce w Hiszpanii płonie. Tym razem ogień trawi okolice Malagi

170 strażaków oraz specjalistyczne helikoptery i samoloty biorą udział w akcji gaśniczej w hiszpańskiej prowincji Malaga. Pożar wybuchł we wtorek ok. południa, a władze zarządziły natychmiastową ewakuację osób mieszkających w pobliżu żywiołu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pożar widoczny jest w całym regionie Costa del Sol
Pożar widoczny jest w całym regionie Costa del Sol (Facebook.com)
ycipk-15paqd

Lokalne władze poinformowały, że podjęto decyzję o ewakuacji 144 osób, które ostatnią noc spędziły w centrum sportowym w El Carmen w Esteponie. Objawy zatrucia dymem stwierdzono u pięciu osób, ale żadna z nich nie została hospitalizowana.

Mężczyzna podejrzany o wzniecenie pożaru został zatrzymany. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami miał to być Francuz, który wynajmował nieruchomość w miejscowości Peñas Blancas. Mężczyzna próbował zadymić ul lub gniazdo os, ale czynność ta była przeprowadzona na tyle nieumiejętnie, że spowodowała pożar, który szybko wymknął się spod kontroli.

ycipk-15paqd

Zasięg pożaru zwiększa się, postępując w trzech kierunkach. Coraz bardziej zbliża się do pobliskich wsi i miasteczek. Ogień próbuje ugasić 170 strażaków, którzy walczą z żywiołem przy pomocy helikopterów i samolotów przenoszących wodę. Dym widoczny jest w całym regionie Costa del Sol – od Malagi aż po Gibraltar. To już kolejny turystyczny rejon Hiszpanii, która zmaga się z żywiołem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Hiszpania - najpiękniejsze wybrzeża

ycipk-15paqd
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-15paqd

ycipk-15paqd
ycipk-15paqd