Trwa ładowanie...
dnczs40

Kąpali się w toksycznym jeziorze. Skończyło się wizytą w szpitalu

W Monte Neme w północnej Hiszpanii znajduje się jeziorko, które w ostatnim czasie pokochali użytkownicy Instagrama. Choć lazurowa woda powinna służyć jedynie jako tło do zdjęć, to już kilkoro śmiałków postanowiło się w niej zanurzyć. Mogło się to skończyć tragicznie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podobne, toksyczne jezioro znajduje się w Nowosybirsku w Rosji
Podobne, toksyczne jezioro znajduje się w Nowosybirsku w Rosji (Shutterstock.com)
dnczs40

Piękny i hipnotyzujący kolor wody jest efektem obecności toksycznych odpadów. Jeziorko znajduje się na terenie opuszczonego kamieniołomu w północno-zachodniej Hiszpanii. Kiedyś było połączone z kopalnią, w której wydobywano wolfram, wykorzystywany do produkcji żarówek.

Większość miłośników fotografii robi zdjęcia z bezpiecznej odległości. Są jednak śmiałkowie, którzy decydują się na kąpiel w zanieczyszczonej wodzie. Wszystko dla idealnego zdjęcia. Kilkoro instagramerów trafiło do szpitala po tym, jak zażyli kąpieli w toksycznym jeziorze. Skarżyli się m.in. na alergie skórne i bóle brzucha.

dnczs40

– Poprosiliśmy lokalne władze Galicji o wprowadzenie środków bezpieczeństwa i zakazanie wjazdu na niebezpieczny teren. Wszystko po to, by zapobiec poważnym wpadkom – mówił w rozmowie z mediami Ramón Varela, hiszpański dziennikarz. Mimo wielu ostrzeżeń, turyści i tak narażają swoje zdrowie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jezioro Aralskie niknie w oczach

dnczs40

Podziel się opinią

Share

dnczs40

dnczs40