Trwa ładowanie...

Koronawirus w Niemczech. Jest pomysł, aby przekształcić lotnisko w Berlinie w superszpital

Biuro architektoniczne Opposite Office zaoferowało Federalnemu Ministerstwu Zdrowia Niemiec, że może wykonać plan przekształcenia lotniska Berlin Brandenburg w tymczasowy szpital. Byłby on przeznaczony dla osób dotkniętych COVID-19.

Share
Koronawirus w Niemczech. Jest pomysł, aby przekształcić lotnisko w Berlinie w superszpital
Źródło: Opposite Office
d1ly9gy

U naszych zachodnich sąsiadów w ogromnym tempie przybywa osób zarażonych koronawirusem. Do tej pory odnotowano ok. 100 tys. przypadków zarażenia, a niemal 1500 osób zmarło.

Wiele wskazuje na to, że sytuacja się pogorszy, dlatego już teraz trzeba podejmować wiele decyzji czy planować działania, które jeszcze miesiąc temu wydawały się zupełną abstrakcją.

Portal "inzynieria.com" przekazał, że Benedikt Hartl, szef biura architektonicznego Opposite Office, napisał list otwarty do Jensa Spahna, niemieckiego ministra zdrowia, proponując pomysł tymczasowego przekształcenia lotniska na "Covid-19 Superhospital BER".

d1ly9gy

Według projektu architektów, miejsca siedzące przy bramkach można by było zastąpić okrągłymi modułowymi kabinami. W każdej z nich znalazłyby się: pojedyncze łóżko, stół, monitor szpitalny, a także umywalka dla pracowników medycznych.

Opposite Office
Źródło: Opposite Office

Wykorzystana zostałaby również przestrzeń na zewnątrz lotniska. Pasy startowe i drogi mogłyby zostać przekształcone w specjalne punkty, do których mieszkańcy podjeżdżaliby w celu zbadania się na obecność koronawirusa.

Lotnisko, które jest jedną z największych porażek infrastrukturalnych w historii Niemiec

Berlin-Brandenburg to lotnisko, które przejdzie do historii. Jego budowa trwa od 2006 r., a termin otwarcia jest opóźniony o dekadę. Zapowiadano, że będzie to najbardziej zaawansowany technologicznie port lotniczy w Europie. póki co, mówi się o nim lotnisko - widmo.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Przytłaczająca liczba problemów technicznych, niesprawna instalacja przeciwpożarowa oraz błędy konstrukcyjne spowodowały wielokrotne przesunięcia terminu. Dyrekcja lotniska na grudniowym posiedzeniu w 2017 r. z przedstawicielami władz zapewniała, że potrzebuje jeszcze "tylko" 2 lata, aby dokończyć pechową inwestycję. Tak się jednak nie stało.

d1ly9gy

Najbliższy możliwy termin oddania portu lotniczego do użytku to przełom 2020/2021 r.

Źródło: bz-berlin.de, inzynieria.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Przepełnione kostnice. Dramatyczna sytuacja w USA

d1ly9gy

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ly9gy
d1ly9gy