Trwa ładowanie...
d4ffrcd

Koronawirus. Włochy. Zużyte maseczki i rękawiczki trafiają na ulice

Włoski Instytut Ochrony Środowiska prognozuje, że ok. 300 tys. ton ważyć będą wyrzucone we Włoszech tym roku zużyte maseczki ochronne i rękawiczki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rękawiczki na ulicach Neapolu leżą praktycznie wszędzie
Rękawiczki na ulicach Neapolu leżą praktycznie wszędzie (Getty Images, KONTROLAB , Contributor)
d4ffrcd

Szacuje się, że codziennie we Włoszech wyrzucanych jest 37,5 mln maseczek i 80 mln rękawiczek. Te ogromne liczby przerażają osoby odpowiedzialne za ochronę środowiska, dlatego w władze kraju zdecydowały się ruszyć z akcją uświadamiającą mieszkańców, że problem istnieje.

Włochy - problem maseczek i rękawiczek na ulicach

Ministerstwo Ochrony Środowiska wraz ze Strażą Przybrzeżną przygotowało specjalną kampanię zachęcającą do prawidłowego wyrzucania tego typu odpadów. Wszystko to w obawie przed tym, by jednorazowe gumowe rękawiczki nie trafiały do morza.

d4ffrcd

Jak podaje PAP, to właśnie na wybrzeżu nakręcono krótki film, w którym znany włoski aktor Enrico Brignano gani osoby wyrzucające środki ochrony gdzie popadnie. Znany we Włoszech artysta zachęca do tego, by wrzucać je do kontenerów na odpady nienadające się do przetworzenia.

Problem ten obecny jest na terenie całych Włoch. Maseczki i rękawiczki "walają się" po ulicach Mediolanu, Neapolu czy Rzymu, ale także mniejszych miejscowości.

W związku z zaśmiecaniem ulic w Rzymie stołeczne władze zdecydowały się już na wprowadzenie kary do 500 euro za wyrzucenie maseczki lub rękawiczek na chodnik, jezdnię czy trawnik.

d4ffrcd

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wieloryb w sieci. Zauważyli go przypadkowo. Nagrali akcję ratunkową

d4ffrcd

Podziel się opinią

Share

d4ffrcd

d4ffrcd