Trwa ładowanie...

Koźlaki Bielkowskie - Największa biesiada na Pomorzu

Koźlaki Bielkowskie, czyli biesiada organizowana przez Browar Amber, odbywają się co roku w drugą sobotę września. To już IX edycja imprezy, która rokrocznie przyciąga kilkudziesięciu wystawców regionalnej kuchni, lokalnych artystów oraz kilka tysięcy miłośników dobrego regionalnego jedzenia i piwa.

Koźlaki Bielkowskie - Największa biesiada na PomorzuŹródło: Wojtek Rojek, archiwum Browar Amber
d3pkvn9
d3pkvn9

Koźlaki Bielkowskie, czyli biesiada organizowana przez Browar Amber, odbywają się co roku w drugą sobotę września. To już IX edycja imprezy, która rokrocznie przyciąga kilkudziesięciu wystawców regionalnej kuchni, lokalnych artystów oraz kilka tysięcy miłośników dobrego regionalnego jedzenia i piwa.

Z roku na rok impreza zdobywa coraz większe uznanie publiczności, nie tylko z uwagi na dobrą zabawę, Koźlaki Bielkowskie to święto regionalnych tradycji. Organizatorem Koźlaków jest Browar Amber z Bielkówka.

Podczas imprezy największym zainteresowaniem cieszą się produkty regionalne z Kaszub, Kociewia i Żuław o niepowtarzalnych smakach. Browar Amber od pierwszej edycji współpracuje przy organizacji biesiady z regionalnymi firmami i organizacjami. „Dzięki temu mieszkańcy Pomorza mogą poznać producentów i rolników, którzy działają w naszej okolicy. Jeśli nabywca wie, że kupowane przez niego produkty rosną lub są wytwarzane w pobliżu, chętniej po nie sięga” – mówią organizatorzy imprezy.

d3pkvn9

Jarmark Regionalnych Produktów, organizowany podczas Koźlaków, to spotkanie połączone z prezentacją dorobku producentów, wytwórców, artystów i rzemieślników zrzeszonych przy Kołach Gospodyń Wiejskich regionu Pomorza. Prezentują oni swoje wyroby, ludową i tradycyjną twórczość, charakterystyczną dla tych terenów, ich historii i kultury. „Wielu z nich jest także producentami wspaniałych, tradycyjnych potraw, które powstają w oparciu o mało popularne, lecz bardzo tradycyjne przepisy – Mówi Marek Skrętny – Dyrektor ds. Marketingu Browaru Amber.

Od dłuższego czasu produkty regionalne świętują triumfalny powrót na polskie stoły. Coraz częściej wybierając produkty, zwracamy uwagę na to: skąd pochodzą, kto je wytworzył i jaką metodą produkcji. Dlatego Koźlaki Bielkowskie z roku na rok przyciągają coraz więcej gości, zarówno wielbicieli piwa jak i regionalnych przysmaków.

Zaczęło się w 2003 roku, wówczas w Browarze Amber pierwszy raz uwarzono piwo Koźlak. To właśnie imprezą „ Koźlaki Bielkowskie” postanowiono inaugurować corocznie sezon na to ciemne piwo. Publiczność, jak co roku i tym razem, będzie miała okazję zajadać się potrawami z Kaszub, Kociewia, Żuław i innych regionów Pomorza. Popijać znakomitym piwem: Koźlak, Żywe, Złote Lwy i Grand Imperial Porter, bezpośrednio z browaru, w wersji niepasteryzowanej i niefiltrowanej. Dania przyrządzane na oczach publiczności, wedle tradycyjnych receptur ze świeżych, naturalnych składników, spożywane na świeżym powietrzu, zakrapiane pomorskim, bursztynowym napojem, na pewno i tym razem smakować będą wyśmienicie.

Nieodłączne elementy tej imprezy to również wyjątkowa muzyka i bogaty program artystyczny. Biesiadowanie na świeżym powietrzu uprzyjemnią w tym roku, między innymi, występy zespołów: Adrian Gustaw Wracławek i Gra Gitara oraz Ramolsi. Imprezę poprowadzi Jarek Janiszewski. „Niech to miejsce, położone przy Browarze Amber, w pięknym otoczeniu wzgórz okalających rzekę Radunię, stanie się dla mieszkańców Pomorza: Kaszubów, Kociewiaków, Polaków z różnych stron, mieszkańców Trójmiasta, Żuław, Gości z innych regionów Polski, źródłem radości, dobrego smaku i udanej zabawy przy dostatnio zastawionym, pomorskim stole!” – zapraszają organizatorzy.

d3pkvn9

Tegoroczna biesiada odbędzie się 8 września, jak co roku, na polach przy Browarze Amber w Bielkówku. Start o godzinie 10.00 Organizatorzy zapewniają, że dla wszystkich, którzy zechcą gościć na tegorocznych Koźlakach, uruchomione zostaną specjalne połączenia komunikacji publicznej. Specjalne autobusy będą kursować od godziny 10.00 odjazd z Dworca Autobusowego w Gdańsku oraz z Pruszcza Gdańskiego. Ostatni autobus odwiezie biesiadników do domu o północy. Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej: www.browar-amber.pl/kozlaki.

d3pkvn9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pkvn9