Trwa ładowanie...
dk2ziz7

Kuejczou - jeden z najpiękniejszych regionów Chin

Kuejczou, prowincja w południowych Chinach, to dla wielu nieznany i obco brzmiący zakątek w Państwie Środka. Za tajemniczą nazwą kryją się wspaniałe miejsca, pełne postrzępionych szczytów, krasowych jaskiń i wodospadów. Obszar ten znany jest z jednych z najważniejszych na świecie krajobrazów krasowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kuejczou - jeden z najpiękniejszych regionów Chin
(shutterstock.com)
dk2ziz7

Kuejczou, prowincja w południowych Chinach, to dla wielu nieznany i obco brzmiący zakątek w Państwie Środka. Za tajemniczą nazwą kryją się wspaniałe miejsca, pełne postrzępionych szczytów, krasowych jaskiń i wodospadów. Uważa się, że na tym obszarze znajdują się z najważniejsze na świecie krajobrazy krasowe.

Do głównych atrakcji należy Kanion Malinghe - to obowiązkowy punkt podczas wizyty w tej części Chin. Kotlina została uformowana w czasie dłuższym niż 70 milionów lat. Przez erozję, spowodowaną stałym kontaktem z wodą, stała się głęboką i wąską szczeliną w ziemi. Ma prawie 75 kilometrów długości, od 80 do 200 metrów szerokości, a średnia głębokość wynosi ponad 100 metrów. Źródła i wodospady można zobaczyć w tej dolinie dosłownie wszędzie, a stare drzewa, krzewy, egzotyczne kwiaty znajdują się po obu stronach urwiska.

dk2ziz7

Kolejną atrakcją, przyciągającą turystów do tej prowincji, jest „Wzgórze Dwóch Piersi” w regionie Zhenfeng. Wzniesienie postrzegane jest jako kolejny cud świata.

Kuejczou zamieszkują głównie mniejszości narodowe, takie jak Yao, Miao, Yi, Qiang, Dong, Zhuang, Buyei, Bai, Tujia, Gelao czy Shui. Charakterystyczne, tradycyjnie budowane wioski, które stanowią o urodzie tego regionu niestety coraz częściej poddają się wpływowi cywilizacji. Globalny Fundusz Dziedzictwa docenił bogactwo kulturowe i wyjątkowy folklor tych miejsc, a umieszczenie ich na liście ma zwrócić uwagę na ich powolną degradację.

wg

dk2ziz7

Podziel się opinią

Share

dk2ziz7

dk2ziz7