Trwa ładowanie...
26-02-2016 13:52

Kuejczou - jeden z najpiękniejszych regionów Chin

Kuejczou, prowincja w południowych Chinach, to dla wielu nieznany i obco brzmiący zakątek w Państwie Środka. Za tajemniczą nazwą kryją się wspaniałe miejsca, pełne postrzępionych szczytów, krasowych jaskiń i wodospadów. Obszar ten znany jest z jednych z najważniejszych na świecie krajobrazów krasowych.

Kuejczou - jeden z najpiękniejszych regionów ChinŹródło: shutterstock.com
d4dwbw4
d4dwbw4

Kuejczou, prowincja w południowych Chinach, to dla wielu nieznany i obco brzmiący zakątek w Państwie Środka. Za tajemniczą nazwą kryją się wspaniałe miejsca, pełne postrzępionych szczytów, krasowych jaskiń i wodospadów. Uważa się, że na tym obszarze znajdują się z najważniejsze na świecie krajobrazy krasowe.

Do głównych atrakcji należy Kanion Malinghe - to obowiązkowy punkt podczas wizyty w tej części Chin. Kotlina została uformowana w czasie dłuższym niż 70 milionów lat. Przez erozję, spowodowaną stałym kontaktem z wodą, stała się głęboką i wąską szczeliną w ziemi. Ma prawie 75 kilometrów długości, od 80 do 200 metrów szerokości, a średnia głębokość wynosi ponad 100 metrów. Źródła i wodospady można zobaczyć w tej dolinie dosłownie wszędzie, a stare drzewa, krzewy, egzotyczne kwiaty znajdują się po obu stronach urwiska.

Kolejną atrakcją, przyciągającą turystów do tej prowincji, jest „Wzgórze Dwóch Piersi” w regionie Zhenfeng. Wzniesienie postrzegane jest jako kolejny cud świata.

Domki we wiosce Zengchong, prowincja Kuejczou (fot. Grigvovan / Shutterstock.com)
Domki we wiosce Zengchong, prowincja Kuejczou (fot. Grigvovan / Shutterstock.com)

Kuejczou zamieszkują głównie mniejszości narodowe, takie jak Yao, Miao, Yi, Qiang, Dong, Zhuang, Buyei, Bai, Tujia, Gelao czy Shui. Charakterystyczne, tradycyjnie budowane wioski, które stanowią o urodzie tego regionu niestety coraz częściej poddają się wpływowi cywilizacji. Globalny Fundusz Dziedzictwa docenił bogactwo kulturowe i wyjątkowy folklor tych miejsc, a umieszczenie ich na liście ma zwrócić uwagę na ich powolną degradację.

wg

d4dwbw4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dwbw4