Trwa ładowanie...
d2mx4xx

Lotnisko Faro (Faro Algarve Airport) - FAO

Największe atrakcje
Lotnisko Faro (Faro Algarve Airport) - FAO
Kraj
Region
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA, fot: BabyNuke

Lotnisko Faro położone na południu Portugalii, ok. 4 km od centrum Faro, czyli stolicy regionu Algarve. Lokalizacja Lotniska Faro sprawia, że cieszy się ono niesłabnącą popularnością wśród podróżnych, których rok rocznie jest ponad 6 milionów.

Lotnisko Faro – udogodnienia

Lotnisko Faro to jedyne lotnisko działające w tym regionie. Można tu skorzystać z bezpłatnego Wi-Fi, informacji turystycznej, zrobić zakupy w strefie bezcłowej albo zjeść ciepłego w jednej z działających w Lotnisku Faro restauracji. Na miejscu dostępny jest też punkt opieki medycznej i placówki obsługi finansowej.

Lotnisko Faro – loty z Polski

Lotnisko Faro ma tylko jeden terminal podzielony na dwie części: odlotów i przylotów. Każdej godziny przewija się przez nie ponad 20 lotów. W planach jest ciągła rozbudowa lotniska Faro, dzięki której ruch pasażerski w porcie lotniczym ma się jeszcze zwiększyć.

Jak na razie z Europy można tu dolecieć, m.in. liniami Easy Jet, Germania, Air Berlin, Lufthansa, Ryanair, Transavia czy British Airways. Z Polski na Lotnisko Faro dolecimy bezpośrednio z Lotniska Chopina, wybierając linie Enter Air.

Lotnisko Faro – transfer do centrum

Istnieje co najmniej kilka możliwości transferu z Lotniska Faro do centrum miasta. Port lotniczy znajduje się bardzo blisko miasta, dzięki czemu podróż busem trwa nie więcej niż 20 mun, a przejazd taksówką zajmuje nawet mniej czasu.

Na lotnisku Faro stacjonuje tylko jeden przewoźnik autobusowy kursujący między portem lotniczym i centrum miasta – Circuit bus (Pink Lane). Zatrzymuje się z przodu lotniska, więc nie sposób go przegapić. Ponadto z Lotniska Faro odjeżdżają także autokary w innych kierunkach.

Taryfę do centrum Faro można tu złapać całodobowo, a przejazd kosztuje ok. 10-15 EUR. Na Lotnisku Faro działa również co najmniej 10 firm wynajmujących samochody.

Lotnisko Faro – dalsza podróż

Algarve jest wymarzonym miejscem na urlop, zwłaszcza jeśli lubimy błogi odpoczynek na plaży, kąpiele morskie i słoneczne oraz śródziemnomorski klimat. Plaże Portugalii południowej ciągną się wzdłuż skalistych wybrzeży.

To także region obfitujący w zabytki pamiętające jeszcze czasy imperium rzymskiego. Dlatego po wylądowaniu na Lotnisku Faro warto udać się nie tylko do stolicy Algarve, ale także do Lagos czy Albuferii. Niestety nie ma bezpośrednich połączeń komunikacji publicznej między Lotniskiem Faro i Lagos czy Albuferią. Bez trudu jednak dostaniemy się tam ze stacji kolejowej czy autobusowej w Faro, albo po prostu wynajmując samochód.

Lotnisko Faro (Faro Algarve Airport) - FAO
Czas lotu / jazdy samochodem

4 h 10 min/32 h

Strefa czasowa

UTC+0

Waluta

euro (EUR)

Przykładowe ceny

- taksówka do miasta 10-15 EUR (ok. 42-64 PLN)
- bilet autobusowy do miasta 2,40 EUR (ok. 10 PLN)
- dobowe wynajęcie samochodu 20 EUR (ok. 85 PLN)

Godziny otwarcia

całodobowe

Orientacyjna odległość

3 500 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mx4xx
d2mx4xx
d2mx4xx