Trwa ładowanie...
d2rslhs

Lotnisko Seul-Gimpo

Największe atrakcje
Lotnisko Seul-Gimpo
Kraj
flickr.com licencja CC BY-SA 2.0
Źródło: flickr.com licencja CC BY-SA 2.0

Międzynarodowy Port Lotniczy Seul-Gimpo do niedawna znany był głównie jako Gimpo International Airport. To drugie co do wielkości lotnisko w Korei Południowej zaraz po Lotnisku Seul-Incheon. Gimpo znajduje się po zachodniej części rzeki Han ok. 17 km od centrum Seulu. Dzisiaj Lotnisko Seul-Gimpo służy głównie do obsługi lotów krajowych.

Lotnisko Seul-Gimpo – historia

Historia Lotniska Seul-Gimpo rozpoczęła się w 1939 r., kiedy to japońska armia utworzyła tu pas startowy, a następnie umożliwiła obsługę cywilnych samolotów z uwzględnieniem sił powietrznych Stanów Zjednoczonych. Dopiero jednak w 1958 r. udostępniono port lotniczy samolotom międzynarodowym.

Lotnisko Seul-Gimpo – udogodnienia

Spędzanie czasu na Lotnisku Seul-Gimpo nie będzie nudne, jeśli skorzystamy z wielu udogodnień, jakie oferuje turystom administracja lotniska. To nie tylko lotnisko, ale także miejsce, w którym można cieszyć się zakupami w tzw. Sky City, wieloma formami rozrywki, a także lokalną koreańską kuchnią. Warto wiedzieć również, że specjalnie z myślą o zagranicznych gościach Lotnisko Seul-Gimpo przygotowało specjalną aplikację turystyczną ułatwiającą poruszanie się po lotnisku.

Lotnisko Seul-Gimpo – transport

Lotnisko Seul-Gimpo jest bardzo dobrze połączone z centrum Seulu nitkami komunikacji miejskiej. Linia metra nr 5 łączy stolicę Korei Południowej z Lotniskiem Seul-Gimpo. Bezpośrednio z terminalu lotniczego możemy się dostać do przystanku metra. To najłatwiejszy i najszybszy sposób na transfer z Lotniska Seul-Gimpo do centrum.

Ponadto Lotnisko Seul-Gimpo jest skomunikowane z miastem za pomocą sieci autobusów. Istnieje bardzo wiele połączeń nie tylko ze stolicą, ale również Lotniskiem Seul-Incheon. W bilety można się wyposażyć na lotnisku.

Większe grupy turystów albo podróżujący z dużym bagażem mogą skorzystać z taksówkowego transferu z Lotniska Seul-Gimpo do centrum. To jednak dosyć kosztowna opcja. Taryfy o zwyczajnym standardzie oferują przejazdy w kwotach od 1900 KRW. Luksusowe samochody zawiozą nas do miasta za minimum 4500 KRW, ale są znacznie bezpieczniejsze i możemy oczekiwać od kierowcy, że będzie mówił po angielsku.

Lotnisko Seul-Gimpo – dalsza podróż

Do największych atrakcji Korei Południowej, poza Seulem, należy Wyspa Jeju. To właśnie tam bardzo często kierują się turyści przylatujący na Lotnisko Seul-Gimpo. Warto zdecydować się na wycieczkę na Jeju podczas pobytu w Korei Południowej ze względu na zachwycający krajobraz tej największej wyspy w kraju. Warto też pamiętać, że bilety krajowe z Lotniska Seul-Gimpu na Jeju mogą być naprawdę tanie.

Jak dolecieć z Polski do Lotniska Seul-Gimpo?

Lotnisko Seul-Gimpo jest nieco trudniej osiągalne z Polski niż Incheol. Trzeba się liczyć z koniecznością co najmniej jednej przesiadki po drodze (np. w Pekinie albo Frankfurcie, a połączenia lotnicze z Lotniskiem Seul-Gimpo oferuje tylko lotnisko w Warszawie.

Lotnisko Seul-Gimpo
Czas lotu / jazdy samochodem

co najmniej 14 h

Strefa czasowa

KST

Waluta

won południowokoreański (KRW) 1000 KRW = 3,5 PLN

Przykładowe ceny

– taksówka o zwykłym standardzie z Lotniska Seul-Gimpo do Seulu: od 1900 KRW
– taksówka luksusowa z Lotniska Seul-Gimpo do Seulu: od 4500 KRW

Godziny otwarcia

całodobowe

Orientacyjna odległość

7 742 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rslhs
d2rslhs
d2rslhs