Trwa ładowanie...
d45ou4c

Morskie Oko. Wprowadzono limit wejść na popularnym szlaku

Na jednym z najpopularniejszych szlaków w Polsce wprowadzono limit osób, które mogą na niego wchodzić. Zdecydowano się na ten krok, aby zminimalizować zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Zmienia uległa także organizacja ruchu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja przekazała, że będzie odholowywać samochody, które kierowcy zostawią poza wyznaczonymi parkingami
Policja przekazała, że będzie odholowywać samochody, które kierowcy zostawią poza wyznaczonymi parkingami (Istock)
d45ou4c

4 maja otworzono szlaki turystyczne w Tatrach. Na tym najbardziej znanym, prowadzącym do Morskiego Oka, potrafi być często bardzo tłoczno, zwłaszcza w ciepłych miesiącach. Jak informuje PAP, w sezonie letnim korzysta z niego dziennie nawet 9 tys. osób. W związku z obawą, że tak duża liczba turystów w jednym miejscu może zwiększyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, władze parku postanowiły wprowadzić tymczasowo limit osób, które mogą w ciągu dnia poruszać się po szlaku – do 2,6 tys. osób.

Policja: nastąpiła zmiana organizacja ruchu

d45ou4c

"PAP" poinformował również o nowych zasadach dotyczących organizacji ruchu na drodze prowadzącej z Palenicy Białczańskiej w kierunku słynnego jeziora. Policja przekazała, że będzie odholowywać samochody, które kierowcy zostawią poza wyznaczonymi parkingami. Decyzję podjęto z ważnego powodu – samochody często utrudniały przejazd m.in. służbom ratunkowym.

Co będzie grozić kierowcom, którzy nie dostosują się do przepisów i zostawią pojazd wzdłuż drogi Oswalda Balzera? 100 zł i 1 punkt karny. Jednak do tego muszą doliczyć koszt rzędu 400 zł za odholowanie, a także 30 zł za każdą dobę postoju samochodu na parkingu.

- Na tym odcinku drogi pojawiło się nowe oznakowanie informujące o tym, iż każdy nieprawidłowo zaparkowany pojazd, nawet jeżeli został zaparkowany w sposób, który nie powoduje zagrożenia, zostanie odholowany na koszt właściciela. Apelujemy, zatem do kierowców, aby parkowali w wyznaczonych do tego miejscach - poinformował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

d45ou4c

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wynajem kwater. "Właściciele chcą odrobić straty z majówki, ale nie windują cen"

d45ou4c

Podziel się opinią

Share

d45ou4c

d45ou4c