Trwa ładowanie...

Multimedialne ławeczki w Zakopanem. Budzą wśród mieszkańców mieszane uczucia

W Zakopanem pojawiły się nowe ławeczki multimedialne. Można na nich usiąść, posłuchać muzyki i napawać się pięknym widokiem. Jednak nie wszystkim przypadły one do gustu. Niektórzy uważają, że nie nawiązują do tradycji regionu.

Multimedialne ławeczki w Zakopanem. Budzą wśród mieszkańców mieszane uczuciaŹródło: facebook.com/ ‎Michał Milczarek‎
d4fnen6
d4fnen6

Granitowe ławeczki zostały wykonane na polecenie urzędu miasta. Zaprojektował je lokalny rzeźbiarz, Marek Szala, a inwestycję w 75 proc. pokryły dotacje z Unii Europejskiej. Kamienne ławy poświęcone są twórcom kultury. Zadedykowano je m.in. Janowi Kasprowiczowi, Witkacemu, Kornelowi Makuszyńskiemu, Mieczysławowi Karłowiczowi, Karolowi Szymanowskiemu i Wacławowi Geigerowi.

Ławeczki powstały w ramach programu "Popularyzacja zakopiańskiego dziedzictwa kulturowego". Każda z nich jest multimedialna i prezentuje inną tematykę. Po wciśnięciu guzika można posłuchać utworów literackich lub muzyki związanej z danym twórcą.

Atrakcja, choć ma szczytny cel, niestety nie wszystkim mieszkańcom się spodobała. Część z nich uważa projekt za nieudany, a granitowe ławeczki przyrównuje do płyt nagrobnych. "Pierwsze wrażenie negatywne" – można przeczytać w komentarzach pod tekstem promującym projekt na stronie Tygodnika Podhalańskiego. "Wymysł jakiegoś sadysty", "przypominają nagrobki" – piszą internauci. Mieszkańcy zarzucają też, że siedzenie na granitowej ławce może być niekomfortowe zarówno zimą, jak i latem, a motywy nie nawiązują do podhalańskiej tradycji.

d4fnen6

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Uważacie, że krytyka części mieszkańców jest zasadna?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Zakopane: To naprawdę był Sylwester marzeń!

d4fnen6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fnen6

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj