Trwa ładowanie...
d3sfcyh

Multimedialne ławeczki w Zakopanem. Budzą wśród mieszkańców mieszane uczucia

W Zakopanem pojawiły się nowe ławeczki multimedialne. Można na nich usiąść, posłuchać muzyki i napawać się pięknym widokiem. Jednak nie wszystkim przypadły one do gustu. Niektórzy uważają, że nie nawiązują do tradycji regionu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jedna ławeczka kosztowała ponad 40 tys. złotych
Jedna ławeczka kosztowała ponad 40 tys. złotych (facebook.com/ ‎Michał Milczarek‎)
d3sfcyh

Granitowe ławeczki zostały wykonane na polecenie urzędu miasta. Zaprojektował je lokalny rzeźbiarz, Marek Szala, a inwestycję w 75 proc. pokryły dotacje z Unii Europejskiej. Kamienne ławy poświęcone są twórcom kultury. Zadedykowano je m.in. Janowi Kasprowiczowi, Witkacemu, Kornelowi Makuszyńskiemu, Mieczysławowi Karłowiczowi, Karolowi Szymanowskiemu i Wacławowi Geigerowi.

Ławeczki powstały w ramach programu "Popularyzacja zakopiańskiego dziedzictwa kulturowego". Każda z nich jest multimedialna i prezentuje inną tematykę. Po wciśnięciu guzika można posłuchać utworów literackich lub muzyki związanej z danym twórcą.

d3sfcyh

Atrakcja, choć ma szczytny cel, niestety nie wszystkim mieszkańcom się spodobała. Część z nich uważa projekt za nieudany, a granitowe ławeczki przyrównuje do płyt nagrobnych. "Pierwsze wrażenie negatywne" – można przeczytać w komentarzach pod tekstem promującym projekt na stronie Tygodnika Podhalańskiego. "Wymysł jakiegoś sadysty", "przypominają nagrobki" – piszą internauci. Mieszkańcy zarzucają też, że siedzenie na granitowej ławce może być niekomfortowe zarówno zimą, jak i latem, a motywy nie nawiązują do podhalańskiej tradycji.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Uważacie, że krytyka części mieszkańców jest zasadna?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3sfcyh

Zobacz też: Zakopane: To naprawdę był Sylwester marzeń!

d3sfcyh

Podziel się opinią

Share
d3sfcyh
d3sfcyh