Trwa ładowanie...
d2e76ry

Muzeum Narodowe (Gedung Gaja)

Największe atrakcje
Muzeum Narodowe (Gedung Gaja)
Kraj
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA, fot: CEphoto, Uwe Aranas

Nie sposób nie zobaczyć Parku Niepodległości w Dżakarcie podczas zwiedzania miasta. Warto od razu stamtąd przejść do Muzeum Narodowego nazywanego często – Gedung Gaja. To zaledwie kilka kroków, a można zobaczyć fenomenalną wystawę eksponatów dokumentujących historię całej Indonezji.

Muzeum Narodowe (Gedung Gaja) - dziedziniec

Podziwianie eksponatów można zacząć już właściwie na dziedzińcu Muzeum Narodowego, gdzie poustawiano przepiękne kamienne figury, nad którymi góruje statua króla Bhairawy z Rambahan na Sumatrze. Został on przedstawiony jako depczący ludzkie czaszki. Już przed budynkiem Gedung Gaja znajduje się ogromna figura słonia, za sprawą której muzeum zyskało nazwę Ganesh Museum.

Ganesh to imię boga przedstawianego w postaci człowieka z głową słonia. Jest patronem uczenia się i wspomożycielem przy pokonywaniu wszelkich przeszkód. Najczęściej bywa przedstawiany jako jeżdżacy na szczurze, trzymający w ręku potrzask i złamany klucz.

Muzeum Narodowe (Gedung Gaja) - wnętrze

Muzeum w Dżakarcie ma klika skrzydeł, w których pomieszczono eksponaty świadczące o pochodzeniu ludności w Indonezji. Znajdziemy wśród nich np. model Floresa – hobbita, a także złoty skarb z Candi Brahu (w centralnej Jawie). Z tyłu dziedzińca zgromadzono natomiast eksponaty prezentujące najrozmaitsze konstrukcje architektoniczne, jakie można podziwiać w całej Indonezji oraz imponujących rozmiarów kolekcję materiałów i bogato zdobionych tkanin.

Muzeum Narodowe (Gedung Gaja)
Czas lotu / jazdy samochodem

16 h

Strefa czasowa

GMT+7

Waluta

rupia indonezyjska (IDR)

Godziny otwarcia

poniedziałek - zamknięte
wtorek - piątek 8:00 - 16:00
sobota i niedziela 8:00 - 17:00

Ceny biletów

dorośli - 10 000 IDR (ok. 2,93 PLN)
dzieci - 2000 IDR (ok. 0,53 PLN)

Orientacyjna odległość

13 072 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e76ry
d2e76ry
d2e76ry