Trwa ładowanie...
d1xiow8

Plac Niepodległości w Dżakarcie (Medan Merdeka)

Największe atrakcje
Plac Niepodległości w Dżakarcie (Medan Merdeka)
Kraj
flickr.com
Źródło: flickr.com

Zwiedzanie Dżakarty warto rozpocząć od wizyty na Placu Niepodległości, czyli Medan Merdeka. W szczególności ze względu na monumentalny pomnik narodowy, jaki tutaj ustawiono – Monumen Nasional. U podstawy tego kolosalnych rozmiarów obelisku znajduje się platforma widokowa, z której rozlega się piękna perspektywa na miasto.

Plac Niepodległości w Dżakarcie - co warto zobaczyć?

Nieopodal Placu Niepodległości zlokalizowane jest centrum polityczno-administracyjne Indonezji. Tuż obok znajduje pałac dawnego gubernatora kolonii pełniący dzisiaj funkcję siedziby prezydenta Indonezji.

Niedaleko jest również Muzeum Narodowe Indonezji, w którym zgromadzono eksponaty z najrozmaitszych okresów rozwoju państwa. To idealna dokumentacja różnorodności kulturowej tego kraju i jego egzotyki.

Inną, niemniej ciekawą atrakcją jest położony niepodal Placu Niepodległości największy meczet w IndonezjiMasjid Istiqlal, który ramię w ramię sąsiaduje z chrześcijańską, neogotycką katedrą – Gereja Katedral Jakarta.

Plac Niepodległości w Dżakarcie - widok na wieżowce

Warto również zwrócić uwagę na widniejące w oddali wieżowce, których nie powstydziłby się nawet Manhattan. To ciekawe, bo Dżakarta jest miastem, w którym obserwować można niewyobrażalne wprost różnice społeczne. Obok szklanych biurowców i drapaczy chmur rozciągają się tutaj dzielnice skrajnie ubogich mieszkańców.

Plac Niepodległości w Dżakarcie (Medan Merdeka)
Czas lotu / jazdy samochodem

16 h

Strefa czasowa

GMT+7

Waluta

rupia indonezyjska (IDR)

Orientacyjna odległość

13 072 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xiow8
d1xiow8
d1xiow8