Trwa ładowanie...
27-02-2015 12:57

Najgroźniejsze zwierzęta świata - ptasznik

Ptasznik to największy pająk na świecie, ma średnicę ok 30 cm. Jest owłosiony i boleśnie gryzie. Ptasznik z Indonezji jest wielkości talerza i nie żywi się tylko owadami, jak inne pająki z tej rodziny. Jest w stanie upolować nawet mysz. Nie robi sieci. Sprytnie zastawia pułapkę i wbija w ofiarę 2,5 cm zęby z jadem. Trawi wypluwając soki trawienne na zewnątrz, gdyż nie potrafi żuć. Wysysa swoją ofiarę rozpuszczoną sokami trawiennymi.

Najgroźniejsze zwierzęta świata - ptasznikŹródło: Shutterstock
dscb3sq
dscb3sq

Ptasznik to największy pająk na świecie, ma średnicę ok 30 cm. Jest owłosiony i boleśnie gryzie. Ptasznik z Indonezji jest wielkości talerza i nie żywi się tylko owadami, jak inne pająki z tej rodziny. Jest w stanie upolować nawet mysz. Nie robi sieci. Sprytnie zastawia pułapkę i wbija w ofiarę 2,5 cm zęby z jadem. Trawi wypluwając soki trawienne na zewnątrz, gdyż nie potrafi żuć. Wysysa swoją ofiarę rozpuszczoną sokami trawiennymi. Zobacz to na filmie.

_ Więcej niebezpiecznych zwierząt oglądać można na kanale Nat Geo Wild – w serii Najgroźniejsze zwierzęta świata. W każdy poniedziałek o godz. 18:00. _

dscb3sq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dscb3sq