MiastaNajniebezpieczniejsze miasta w Polsce

Najniebezpieczniejsze miasta w Polsce

Najniebezpieczniejsze miasta w Polsce

Już po raz trzeci "Dziennik" przygotował ranking najniebezpieczniejszych miast w Polsce.
Gazeta sprawdziła 17 największych miast w kraju, w których możemy czuć się najmniej bezpiecznie.

Już po raz trzeci "Dziennik" przygotował ranking najniebezpieczniejszych miast w Polsce.
Gazeta sprawdziła 17 największych miast w kraju, w których możemy czuć się najmniej bezpiecznie.

1 / 10

Rzeszów

Obraz
© www.sxc.hu

Kolejnym z miast w negatywnym zestawieniu jest Rzeszów, w którym najłatwiej o pobicie i gwałt.

Nie zapominajmy jednak, że są to statystyki, które trudno jest przełożyć na codzienne doświadczenia i odczucia mieszkańców miast zaprezentowanych w rankingu. Pamiętajmy także, że wyjeżdżając do innych miejscowości zawsze musimy być szczególnie ostrożni.

2 / 10

Katowice

Obraz
© www.sxc.hu

Katowice już po raz trzeci zwyciężyły w rankingu "Dziennika" zdobywając tytuł najniebezpieczniejszego miasta w Polsce. To właśnie tutaj możemy najłatwiej stracić portfel. Oprócz kradzieży Katowice przodują także w liczbie gwałtów i włamań.

3 / 10

Wrocław

Obraz
© www.sxc.hu

Gazeta w swoim rankingu brała pod uwagę siedem najczęściej popełnianych przestępstw w 17 największych miastach Polski. Wrocław - bardzo popularny wśród turystów nie tylko polskich, ale także i zagranicznych, niestety wygrywa w negatywnym zestawieniu pod względem zabójstw.

4 / 10

Gorzów Wielkopolski

Obraz
© Tomasz Chwalisz

Z kolei najwięcej gwałtów jest w Gorzowie.

5 / 10

Kraków

Obraz
© Maria Kubiak

Do Krakowa co roku przyjeżdża ponad osiem milionów turystów. Zdaniem prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego to przede wszystkim urlopowicze przyciągają przestępców. I właśnie dlatego w Krakowie jest prowadzona szeroka działalność profilaktyczna. Władze miasta robią dosłownie wszystko by zmniejszyć przestępczość w mieście. Do tej pory Kraków był w czołówce najniebezpieczniejszych miast, dziś zajmuje piąte miejsce.

6 / 10

Łódź

Obraz
© P.Owsiak / wp.pl

Tutaj niestety tak samo jak w Katowicach musimy szczególnie uważać na nasze portfele. Łódź znajduje się w czołówce miast z najwyższym wskaźnikiem kradzieży.

7 / 10

Lublin

Obraz
© Sylwester Uljasz

Nie do końca bezpiecznie możemy także czuć się w Lublinie, w którym od zeszłego roku, wzrosła m.in. liczba zabójstw i gwałtów. W poprzednim ranking "Dziennika" miasto zajmowało dziewiąte miejsce. W tegorocznym uplasowało się na pozycji czwartej.

8 / 10

Poznań

Obraz
© www.sxc.hu

Statystycznie najłatwiej jest stracić samochód w stolicy Wielkopolski. Odwiedzając Poznań musimy zwrócić szczególną uwagę, gdzie parkujemy swoje auto.

9 / 10

Gdańsk

Obraz
© Jupiterimages

Co roku do Gdańska przyjeżdża coraz więcej turystów. Jak powszechnie wiadomo to właśnie oni są "łakomym kąskiem" dla przestępców. Gdańsk niestety ma wysoki odsetek skradzionych aut.

10 / 10

Województwo opolskie

Obraz
© Rafał N.

Tutaj wspaniale zachowała się śląska tradycja, połączona z pracowitością i gospodarnością. Opole to przede wszystkim miasto Festiwali Polskiej Piosenki. Na przedmieściu Bierkowice znajduje się skansen Muzeum Wsi Opolskiej, w którym można nie tylko poznać dzieła ludowych architektów, ale także rozkoszować się smakiem śląskich potraw. Warto odpocząć nad zalewem w Turawie. Miłośnicy architektury, zwłaszcza budownictwa drewnianego, powinni wybrać się do północnej części Opolszczyzny, w okolice Olesna i Kluczborka, aby zobaczyć przepiękne kościółki drewniane. Miastami pełnymi zabytków są też Głogówek, Byczyna i Nysa (z gotyckim kościołem św. Jakuba). Na naszym szlaku nie powinno zabraknąć miejscowości Grodków z Muzeum Józefa Elsnera – nauczyciela Chopina. Południe Opolszczyzny wypełniają Góry Opawskie, które można nazwać górami bez granic. Ponieważ nie ma tutaj parku narodowego, można poruszać się zupełnie swobodnie poznając najlepsze atrakcje, zarówno polskiej, jak i czeskiej strony.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)