Trwa ładowanie...
d3wgrik

Naukowcy nazywają ją "ravioli". Wyglądem przypomina włoskie pierożki

Rozgwiazda, która wygląda jak ravioli? Na tak nietypowe okazy trafiają naukowcy z Narodowej Służby Oceanicznej i Atmosferycznej (NOAA), którzy badają głębiny oceanu w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Prace badawcze prowadzone są w ramach programu "Okeanos Explorer".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzięki okrętowi Okeanos Explorer biolodzy mogą bliżej przyjrzeć się codziennemu życiu takich stworzeń, jak rozgwiazda "ravioli"
Dzięki okrętowi Okeanos Explorer biolodzy mogą bliżej przyjrzeć się codziennemu życiu takich stworzeń, jak rozgwiazda "ravioli" (Youtube.com)
d3wgrik

Plinthaster dentatus to rozgwiazda, która wyglądem przypomina włoskie pierożki, powszechnie znane jako "ravioli". Od innych rozgwiazd odróżnia ją to, że jej dysk i ramiona niemal się ze sobą zlewają. Ten gatunek, choć znany jest naukowcom już od 1984 r., wciąż skrywa przed badaczami tajemnice.

d3wgrik

- Gwiazdy morskie mają taki szkielet jak my, w tym sensie, że wnętrze ich ciała – cała jego struktura – jest w zasadzie układem trójwymiarowym – mówi w rozmowie z mediami Chris Mah, współpracownik badań nad zoologią bezkręgowców w Narodowym Muzeum Historii Naturalnej Smithsonian.

Wszyscy krewni gwiazd morskich wyglądają podobnie. Niektóre z nich są spłaszczone z wieloma ramionami, które "promieniują od ust", a niektóre wyglądają bardziej jak Patrick Star z popularnej bajki Spongebob. Jednak plinthaster dentatus akurat wyglądem przypomina włoskie pierożki ravioli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: San Francisco znajdzie się pod wodą?

d3wgrik

Podziel się opinią

Share

d3wgrik

d3wgrik