Trwa ładowanie...

Jarmarki bożonarodzeniowe z obostrzeniami. Podano szczegóły

Senat Berlina podjął decyzję ws. jarmarków bożonarodzeniowych. Wiadomo, że będą mogły się odbywać, ale odwiedzający powinni nosić maseczki ochronne. To jednak nie wszystko.

Jarmarki bożonarodzeniowe w Niemczech z obostrzeniami. Podano szczegóły Jarmarki bożonarodzeniowe w Niemczech z obostrzeniami. Podano szczegóły Źródło: Getty Images, fot: Atlantide Phototravel
d4l1pd5
d4l1pd5

Nowe przepisy mówią o tym, że "na jarmarkach generalnie obowiązuje wymóg noszenia maseczki ochronnej". Operatorzy tych wydarzeń mogą jednak zdecydować się na zasadę 2G (geimfpt, genesen - zaszczepieni i ozdrowieńcy). W tym przypadku na teren targów wpuszczani są tylko goście zaszczepieni i ozdrowieńcy. Nie będzie ich dotyczył wymóg noszenia maseczki i utrzymywania dystansu.

Organizatorzy jarmarków nie będą mogli stosować reguły 3G (wstęp dla zaszczepionych, ozdrowieńców lub przetestowanych).

"Na jarmarki bożonarodzeniowe niestosujące zasady 2G, wstęp będą mieli wszyscy, będą jednak zobowiązani do noszenia maseczek" - wyjaśnił senator Matthias Kollatz (SPD) po posiedzeniu Senatu, cytowany przez PAP.
d4l1pd5

Wiadomo ponadto, że w zamkniętych restauracjach na terenie jarmarków właściciele będą mogli wybrać zasadę 2G lub 3G.

Poza tym zasada 3G będzie obowiązywać na jarmarku bożonarodzeniowym Lucia w Kulturbrauerei, a także w Winterwelt na Potsdamer Platz, który rozpoczyna się pod koniec października.

Kiedy ruszą jarmarki bożonarodzeniowe w Niemczech?

RBB24 donosi, że "wielkie jarmarki bożonarodzeniowe otworzą się 22 listopada". W zeszłym roku większość z nich została odwołana, a wszystko ze względu na pandemię koronawirusa.

Hotele dla bezdomnych. Szlachetna akcja w Berlinie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4l1pd5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l1pd5